fbpx

Mindfulness dla Dzieci

Zajęcia zaprojektowane są w oparciu o „Zabawa w uważność”, Susan Kaiser Greenland, „Uważność i spokój żabki”- Eline Snel. Jak również na najlepszych i przetestowanych metodach zwiększania szczęścia, odporności, życzliwość i połączenia, stworzonych przez Greater Good Science Center w UC Berkeley i HopeLab.

ZALETY, KTÓRE PŁYNĄ Z ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI TO M.IN.:
• poprawa koncentracji,
• nauka cierpliwości i zaufania do samego siebie,
• pomoc w radzeniu sobie z gonitwą myśli, która np. utrudnia zasypianie,
• umiejętność uspokojenia się przed klasówką, czy prezentacją
w grupie,
• zwiększenie wiary w siebie i poczucie, że mogę być taki, jaki jestem,
• pomoc przy takich problemach, jak stała konieczność poruszania się, albo natychmiastowego robienie tego, o czym się pomyślało,
• nauka bycia uprzejmym i miłym dla siebie i innych.

CO TO JEST UWAŻNOŚĆ?
Uważność jest byciem w pełni obecnym TU i TERAZ, z przyjaznym i otwartym nastawieniem do tego, co dzieje się w danej chwili. To nie myślenie o tym, co się dzieje w tej chwili, ile bycie w niej – bez osądzania, bez zaprzeczania, czy odrzucania, nie pozwalając też, by pochłonął nas zgiełk.

PO CO DZIECIOM UWAŻNOŚĆ?
Dzieci są z natury ciekawskie, mają duszę odkrywcy i wrodzoną potrzebę uczenia się. Są też naturalnie uważne. Ale – podobnie jak dorośli, często bywają zestresowane, niespokojne i rozkojarzone. Mają zbyt wiele obowiązków szkolnych, wyzwań społecznych, emocjonalnych i rodzinnych.
Poprzez ćwiczenia uważności i świadomego bycia dzieci uczą się zatrzymywać, żeby złapać oddech i poczuć, czego naprawdę teraz potrzebują. Działają mniej impulsywnie, zwracają uwagę na to, co czują w danej chwili, co się dzieje z ich ciałem, uczą się akceptować to i radzić sobie z trudnymi emocjami.
Trening „Uważności” włącza się w działania profilaktyczne w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży, które wymagają wspólnego działania, zgodnie z celem „Narodowego programu zdrowia na lata 2016–2020.

PROWADZĄCY: Zbigniew Mielke
Prowadzący ma wykształcenie pedagogiczne i ponad 25 letnie doświadczenia w praktykach uważności i medytacji, pracował w szkole jak i z dorosłymi oraz prowadził szkolenia dla firm. Posiada certyfikat Trenera Mindfulness w rozszerzonym zakresie prowadzenia zajęć z komunikacji i współczucia.
Więcej o prowadzącym: http://proactiveleadershipacademy.com/…/wspolpracownicy/

WIĘCEJ INFORMACJI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.