fbpx

„Domena Publiczna i dozwolony użytek utworów”- warsztaty online w INKU

Wspólnie ze wszystkimi organizatorami zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Szczecinie.
📕23 kwietnia to obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Jest to święto, które każdego roku przyciąga coraz to większą uwagę fanów szeroko pojętej literatury. INKU wraz z Książnicą Pomorską, Domem Kultury 13 Muz, oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie zaprasza Was na do wspólnego świętowania. Przed Wami dwa dni ciekawych spotkań i warsztatów. Może wziąć w nich udział każdy miłośnik czytelnictwa.
📗Jednym z takich wydarzeń są bezpłatne warsztaty online w INKU pt. „Domena Publiczna i dozwolony użytek utworów”. Spotkanie poprowadzi nieoceniony specjalista Andrzej Oryl – radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie, zajmujący się sprawami z zakresu nowych technologii, prawa autorskiego i ochrony danych osobowych oraz członek American Intellectual Property Law Association (AIPLA).
📒Majątkowe prawa autorskie są rodzajem ustawowego monopolu, umożliwiającego korzystanie z utworów jedynie tym osobom, które dysponują zgodą autora lub jego następców prawnych. Monopol ten ma jednak swoje granice. Podczas warsztatów poznasz zasady (i przyczyny) przechodzenia utworów do tzw. domeny publicznej, a także najważniejsze przypadki dozwolonego użytku, pozwalającego na korzystanie z cudzych utworów chronionych prawami autorskimi.
📘Z jakich zasobów – fotografii, literatury, grafiki, malarstwa, muzyki można korzystać, zapożyczać i przetwarzać na użytek własny, a nawet komercyjny? Gdzie szukać takich zasobów i jak z nich można korzystać? Na takie zagadnienia i wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w trakcie spotkania.
📕📗📘📙📒📕📗📘📙📒
🟦CO: „Domena Publiczna i dozwolony użytek utworów”- warsztaty online w INKU
🟦GDZIE: Platforma ZOOM (link do spotkania zostanie wysłany na adres email podany w formularzu zgłoszeniowym).
🟦KIEDY: 24 kwietnia (sobota) 2021 roku
🟦GODZINA: 11:00-12:30
🟦ORGANIZATORZY: Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Dom Kultury 13 Muz, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Pomorze Zachodnie, Legalna Kultura, European Union Intellectual Property Office
🟦KONTAKT:
Magda Roman- Specjalistka ds. animacji i promocji – mroman@mediadizajn.pl
Tel: 91 424 04 64

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.