fbpx

TUTAJ DĄBIE! ROZMOWY LOKALNE | GOŚĆ: KRZYSZTOF SPÓR

Klub Delta w Dąbiu zaprasza na kolejne z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi – tym razem gościem będzie dziennikarz filmowy, Krzysztof Spór.

Pandemia zmienia pejzaż kultury. Kina pozostają właściwie zamknięte od ponad roku – z małymi przerwami. Filmowe premiery są odwoływane, platformy streamingowe z kolei przeżywają prawdziwy złoty wiek. „My także w kwietniu planowaliśmy dla naszych gości prawdziwą filmową ucztę, jednak chwilowo zmuszeni jesteśmy wstrzymać.” – opowiada Kinga Rabińska z Klubu Delta – „I to między innymi zainspirowało temat nadchodzącej rozmowy – wciąż online.” 

Co sprawia, że od dziesiątek lat spotykamy się w ciemnościach, by wspólnie oglądać filmy? Skąd się wzięło kino? Czy właśnie przeżywa nieuniknioną, choć wymuszoną rewolucję? Co czeka X muzę po epidemii? W Klubie Delta będą się nad tym zastanawiać wraz z Krzysztofem Spórem, mieszkającym w Szczecinie-Dąbiu dziennikarzem zajmującym się szeroko pojętą tematyką filmową i medialną, promotorem i animatorem kultury filmowej. Współtwórca portalu Stopklatka.pl i jego redaktor naczelny w latach 2000-2013, co docenione zostało w 2010 roku Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego portalu internetowego o tematyce filmowej. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Juror licznych krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych. Od 2013 roku dyrektor artystyczny festiwalu „Lato z Muzami” w Nowogardzie. W latach 2016-2019 pełnił funkcję dyrektora programowego, odbywającego się w Łodzi, Forum Kina Europejskiego Cinergia. Obecnie swoją wiedzą dzieli się wspierając Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie, Festiwal Filmów Ekologicznych EkoFilm w Nowogardzie, Ińskie Lato Filmowe, a także prowadząc liczne spotkania dotyczące tematyki filmowej. W szczecińskich Klubie Delta w Dąbiu i w Domu Kultury Krzemień w Podjuchach odpowiada za dobór programu filmowego i jest gospodarzem tamtejszych działań kinowych. W Zamku Książąt Pomorskich jest w zespole kierującym Kinem Zamek i Zachodniopomorskim Funduszem Filmowym Pomerania Film. W miesięczniku „Kino” prowadzi działy „Imprezy”, „Varia” i „Premiery” oraz prowadzi fanpage „Kina” na Facebooku, a w „Magazynie Filmowym SFP” publikuje regularnie materiały o rynku kinowym w Polsce. Autor bloga „Spór w kinie” (sporwkinie.blogspot.com), za który w 2016 otrzymał nominację, a 2017 roku Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Publicystyka Filmowa w Internecie. W Radiu Szczecin prowadzi cotygodniową audycję o tematyce filmowej, także o nazwie „Spór w kinie”. Jego publikacje często cytowane są przez media ogólnopolskie. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej polskiego kina, pisze o rynku festiwalowym, box office, klasyce kina, Oscarach i nagrodach oraz kinie gatunkowym.

Spotkanie online z serii „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne” na Facebooku Klubu Delta 15 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00. Udział bezpłatny.

Wydarzenie na Facebooku tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.