Wieczory Filmowe z OFFicyną w kwietniu przeplatają komedię z romansem

W Stowarzyszeniu OFFicyna wiosenny klimat już daje się we znaki, dlatego kwietniowy program Wieczorów Filmowych z OFFicyną ONLINE upłynie pod hasłem „Komedii i Romansu”. Przekonajcie się sami jak śmiech przeplata się z miłością!

 

NA CZYM TO POLEGA?

 

Co tydzień w środę o 18:00 klikamy w link z filmem przypiętego posta na  fanpage’u Stowarzyszenia Officyna i oglądamy film, po którym zostanie opublikowana również na fangape’u OFFicyny  rozmowa na jego temat.

 

 „Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych, wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, publicystka i dziennikarka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.

 

OFFicyna od początku istnienia realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF CZY Musikino, a od 2016 roku jako „Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

 

Projekt Wieczory Filmowe z OFFicyną dofinansowano ze środków Gminy Miasta Szczecin

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie OFFicyna

 

Harmonogram Projekcji

 

7.04.2021 (środa godz. 18:00) (1993) reż. Radosław Piwowarski

Sławny aktor Rafał Nawrot poznaje przypadkowo Julię, uczennicę szkoły muzycznej, która zaprasza go na spotkanie ze szkolnym kołem teatralnym. Znajomość ta fascynuje obie strony, przyjaźń przeradza się w miłość. Rozpoczyna się romans pięćdziesięcioletniego mężczyzny i nastolatki…

 

14.04.2021 (środa godz. 18:00) (2011) reż. Charles-Olivier Michaud

Delphine Lamarre, której życiowymi pasjami są muzyka i taniec. Dziewczyna przygotowuje się do castingu, który może otworzyć jej drzwi do kariery profesjonalnej tancerki. Misternie tkany plan wisi na włosku, kiedy partner Delphine doznaje kontuzji. Wtedy zjawia się przystojny i utalentowany tancerz, Marc, który również nie ma partnerki i marzy o wzięciu udziału w przesłuchaniu…

 

21.04.2021 (środa godz. 18:00) (1956) reż. Karel Steklý

Józef Szwejk wkracza na widownię wojny przez knajpę pana Paliveca, gdzie wdał się w dyskusję z agentem policji Bretschneiderem.

 

28.04.2021 (środa godz. 18:00) (1966) reż. Věra Chytilová

Żywiołowy „dokument komediowo-filozoficzny”, jeden z symboli czechosłowackiej Nowej Fali. Dwie atrakcyjne, pełne seksapilu dziewczyny, które nie tylko nie chcą dorosnąć, ale jeszcze pragną być zdemoralizowane, naciągają starszych panów, a z młodszymi prowadzą dwuznaczną grę. Im bardziej się demoralizują, tym mniejszą uwagę otoczenia zwracają, a to właśnie na niej im najbardziej zależy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.