fbpx

Siły Antygrawitacji #3/Antigravitationskräfte #3

Siły Antygrawitacji #3 to wyjątkowe przedsięwzięcie w regionie, zaprojektowane dla amatorskich społeczności artystycznych pogranicza polsko – niemieckiego. W ramach projektu powołujemy 4 amatorskie grupy robocze, które pod okiem profesjonalistów będą uczestniczyć w zajęciach cyrkowych, teatralnych, muzycznych i tanecznych, zgłębiając tajniki wybranej dyscypliny artystycznej i pracując nad przygotowaniem i nagraniem finałowych etiud.

Praca grup warsztatowych odbywać się będzie w formie czterech regularnych spotkań online na platformie Zoom, uzupełnianych pracą własną uczestników oraz zajęciami dodatkowymi w formie pracowni i wykładów.

Przy zgłoszeniu na warsztaty, uczestnik wybiera jedną z grup roboczych: teatr, muzyka, cyrk lub taniec. Zajęcia w grupach będą odbywać się będą co dwa tygodnie w okresie od 9 do 11 marca (szczegółowy opis grup i harmonogram zajęć znajdziesz dalej!)

Cykl warsztatów i spotkań zakończy wydarzenie finałowe – prezentacja etiud, które nie będą jednak zwyczajne i nie odbędą się na tradycyjnej scenie. Przy wsparciu instruktorów i mentorów projektu zostaną przedstawione publiczności w formule online – w ramach Wirtualnego Festiwalu Sił Antygrawitacji, który będzie miał miejsce na początku maja 2021.

Termin: Start 9 marca, 17:00

Miejsce: Wszystkie zajęcia warsztatowe, pracownie i wykłady odbywają się na platformie Zoom

Wiek uczestników: 16+, do projektu organizatorzy zapraszają uczestników z Polski i z Niemiec

Zgłoszenia: Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przez formularz: https://forms.gle/3j9TwUExV1AvpLpe6

Termin zgłoszeń: 5 marca 2021

Grupy warsztatowe Sił Antygrawitacji #3 (do wyboru): 

TEATR  

Teatralny zapis przeżyć z czasu pandemii niczym dziennik pokładowy na stacji badawczej gdzieś w odległym kosmosie. Przedmiotem pracy twórczej uczestników będą indywidualne spostrzeżenia i odczucia z ostatnich miesięcy. Stworzymy wielogłos emocjonalny w formie video, będący zapisem z izolacji, z mieszkania, z wewnętrznego kosmosu każdego z nas.

Prowadzący grupę: Krzysztof Gmiter 

Od 25 lat związany ze sceną teatralną i taneczną; jako aktor i tancerz współpracował m.in z Teatrem Novogo Fronta (Czechy), Teatrem ANU i Teatrem UBS (Niemcy) czy szczecińskim Teatrem Kana W latach 1999-2016 tancerz Teatru Tańca Ego Vu; od 2001 roku reżyser Teatru 6 i PÓŁ oraz instruktor teatralny w Gryfińskim Domu Kultur, prowadził warsztaty teatralne podczas wielu międzynarodowych projektów artystycznych w Polsce i Europie.

Spotkania : 11.03, 25.03, 8.04, 22.04, zawsze o 20:00 

CYRK  

Kręcisz i chcesz, aby kręciło się dalej? Warsztaty cyrkowe pozwolą zdobyć lub rozwinąć bazę posiadanych umiejętności związanych z żonglerką oraz dziedziną zwaną Flow Art’s, skupiającą się wokół rekwizytów ogniowych. Szykuj kije, poje, wachlarze, maczugi i kręć z organizatorami.

Prowadzący grupę: Kamil Małecki 

Performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Twórca spektakli oraz działacz kulturowy na terenie Pomorza Zachodniego. Stypendysta Ministra Kultury z 2019 roku oraz uczestnik projektu „Teatr Sztuka Społeczna” wspierająca liderów i edukatorów teatralnych w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem kulturowym.

Aktualnie związany z DK 13 Muz w Szczecinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy oraz Fundacją Antygrawitacją, właściciel firmy Kamil Żongler.

Spotkania : 9.03, 23.03, 6.04, 20.04, zawsze o 17:00 

MUZYKA 

Uczestnicy spróbują swoich sił w improwizacji muzycznej, poznają jej formy i możliwości ekspresji. Poznają podstawowe funkcje programu do nagrywania muzyki i materiału filmowego, dzięki któremu stworzą kreatywne nagrania audio i video.

Prowadzący grupę: Tomasz Kubik 

Zawodowo zajmuje się tworzeniem muzyki i klaunadą. Od 10 lat realizuje Teatr Obrazu, który współtworzy z Danielem Strzelczykiem. Nagrywał i koncertował m.in. z zespołami Pogodno Indios Bravos, Abradab. Fascynacja muzyką improwizowaną zaowocowała współpracą Mikołajem Trzaską i Joanną Bronisławską. Tworzy muzykę do własnych przedstawień, jak i realizacji teatralnych i telewizyjnych min. Karoliny Gołębiowskiej, Adama Ptaszyńskiego.

Spotkania : 11.03, 25.03, 8.04, 22.04, zawsze o 18:00 

TANIEC  

Czy można walczyć sztuką? Czy tańcem można naprawić świat? Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z problemami JA w świecie, będą poszukiwać odpowiedniej przestrzeni do artystycznej dyskusji w ich miastach, a także bezpiecznej przestrzeni ekspresji w ich samych.

Prowadzący grupę: Krzysztof Lubka 

Tancerz, choreograf, performer, animator kultury. Pracuje jako instruktor taneczny, potrafi wydobyć taniec z każdego, bez względu na wiek, umiejętności, doświadczenie. Twórca, reżyser, choreograf i tancerz Kiosku Ruchu, dyrektor artystyczny festiwalu Tańca Współczesnego Nieważkości, współpracował m.in. z Sylwią Majdan, rosyjskim teatrem Akhe, Komuną Warszawa czy Teatrem Kana.

Spotkania : 9.03, 23.03, 6.04, 20.04, zawsze o 19:00 

Uzupełnieniem pracy w grupach warsztatowych będą:

Otwarte pracownie – otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych koncentrujące się na rozwijaniu konkretnych umiejętności i technik artystycznych (np. akrobatyka powietrzna, emisja głosu)

Wykłady gościnne – otwarte spotkania w formie webinariów połączone z panelami dyskusyjnymi podejmujące problematykę m.in. współczesnego teatru, sztuk performatywnych w świecie online czy współpracy międzykulturowej w zakresie realizacji działań artystycznych

Terminy i tematy warsztatów i webinariów wkrótce

Organizator: 

Fundacja Antygrawitacja

  1. Dunikowskiego 38b/20

70-123 Szczecin

facebook.com/fundacjaantygrawitacja www.antygrawitacja.org

biuro@antygrawitacja.org

tel. +48503322780

Partner: 

StuThe

StudentenTheater der Universität Greifswald e.V. Poststelle Universität

17487 Greifswald

http://www.stuthe.de/

info@stuthe.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.