REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO RADY MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do przesyłania zgłoszeń Kandydatek i Kandydatów, którzy w 2021 roku będą wyrażali opinię młodzieży w  Radzie Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczął nabór uzupełniający Kandydatów / Kandydatek zgłoszonych przez organizacje z województwa zachodniopomorskiego. Swoich reprezentantów mogą zgłaszać podmioty takie jak: młodzieżowe organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady miast i gmin, oraz organizacje działające na rzecz młodzieży, takie jak samorządy uczniowskie i organizacje akademickie. 

 Czym jest Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i na czym polega rola radnych?

Rada Młodzieży WZ jest ciałem konsultacyjnym powołanym przez Marszałka Województwa na mocy Zarządzenia nr 91/05. Rada wpływa na rozwój polityki młodzieżowej, stwarza możliwości nawiązywania współpracy, służy jako miejsce wymiany doświadczeń i opinii,  a także wypracowuje rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym, instytucjom europejskim.

 

Jakie będą zadania Rady w 2021 roku?

Radni biorą udział w spotkaniach Rady – zwykle w Szczecinie (mniej więcej raz na kwartał lub częściej), a tym wyrażają opinię młodzieży na szczeblu regionalnym. Reprezentanci będą też w pierwszej kolejności zapraszani do udziału w projektach i warsztatach Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

W razie braku możliwości organizacji spotkań w trybie stacjonarnym, sesje i spotkanie robocze będą odbywać się w trybie zdalnym.

 Czy przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z uzyskaniem mandatu Radnego RMWZ?

Nie, ostateczny skład Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zostanie wybrany przez Kapitułę. W skład Kapituły wejdą min. 3 osoby (lub inna nieparzysta liczba osób),  w tym:  przedstawiciel Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, reprezentant aktualnego składu Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz przedstawiciel Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego lub Urzędu Marszałkowskiego.

 Czy Radni ponoszą koszty udziału w Radzie?

Nie, wszelkie koszty organizacyjne związane z funkcjonowaniem Rady Młodzieży WZ ponosi Sekretariat ds. Młodzieży.

 Jak zgłaszać kandydatury?

Kandydatura wskazanego kandydata / kandydatki powinna być uzgodniona wewnątrz organizacji w sposób demokratyczny przy zastosowaniu zasad obowiązujących w Statucie podmiotu. Zgłoszeń można dokonywać na przeznaczonym do tego formularzu, wcześniej zapoznając się z regulaminem rekrutacji.

 Do kiedy trwa rekrutacja?

Wypełniony i podpisany  zgłoszenie należy przesłać do dn. 16.02.2021 r. na adres e-mail: wspolpraca@sdsm.szczecin.pl

Dokumenty i regulamin naboru uzupełniającego znajdują się na stronie Sekretariatu ds. Młodzieży  http://www.mlodziez.wzp.pl/

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracowniczką Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego – Małgorzatą Just (mjust@wzp.pl / 91 421 02 92)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.