Pocztówka z syberyjskiego piekła w cyklu „Opowieści o ludziach”

„Czwartki z dobrym filmem” w Klubie Delta w Dąbiu zapraszają w styczniu i lutym na spotkanie z dobrym polskim kinem dokumentalnym. Kolejnym z polecanych filmów będzie obraz „Ikona” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego.

Syberyjska prowincja i zaniedbane, olbrzymie budynki, w których mieści się szpital psychiatryczny. „To wysypisko, gdzie społeczeństwo wyrzuca tych, z którymi nie ma co zrobić” – mówi reżyser, Wojciech Kasperski. Są tu osoby z zaburzeniami psychicznymi, ludzie mający problemy z prawem, dzieci, które sprawiały problemy wychowawcze. Większość z nich marzy o tym, żeby wydostać się na wolność, wrócić do domu – nawet, jeśli jest to dom dziecka. „Ikona” to film niezwykły i mocny, który zabiera nas w świat, o którego istnieniu chcemy zapomnieć.

Na tych, którzy zdecydują się dołączyć czeka seans w komfortowych warunkach… własnej kanapy, bo ze względu na okres pandemii wprowadzenie w wykonaniu dziennikarza filmowego, autora bloga sporwkinie.blogspot.com i miłośnika kina, Krzysztofa Spóra, będzie można obejrzeć online – na stronie Klubu Delta (klubdelta.pl) i profilu na Facebooku (fb.com/klubdelta). „Zachęcamy do odtworzenia opowieści o tym filmie przed jego obejrzeniem, bo w ramach wprowadzenia podajemy też linki do platform, na których bezpłatnie zobaczycie polecane przez nas filmy” – dodaje Kinga Rabińska z Klubu Delta. Udział jest bezpłatny. Start wprowadzenia online już w czwartek, 11 lutego 2021, o godz. 17.00.

Opowieści o ludziach w Klubie Delta

Klub Delta w czasach pandemii zaprasza na kolejną serię spotkań z filmem online. Mały przegląd nowych polskich filmów dokumentalnych „Opowieści o ludziach” to cykl czterech polskich filmów dokumentalnych, starannie wybranych przez krytyka filmowego Krzysztofa Spóra. Wszystkie można obejrzeć bezpłatnie w internecie, a przedtem – zapoznać się z wprowadzeniem online, dzięki czemu domowy seans będzie bogatszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.