10 Urodziny Fundacji Kamienica1

Zamiast tradycyjnego tortu urodzinowego – wypuszczą balon!

Na taką niecodzienną formę uczczenia jubileuszu 10-lecia działalności zaprasza Fundacja Kamienica1, bardzo aktywna szczecińska organizacja pozarządowa mieszcząca się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90.

Wydarzenie online rozpocznie się 10 lutego o godz. 12:00.

Mieszkańców Szczecina – z powodu pandemii – zapraszamy do śledzenia tego, co się będzie działo w Internecie, bo wszystko będzie transmitowane na żywo. A będzie co oglądać!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/454734785701170

– Głównym punktem programu będzie wyjątkowy eksperyment, który zaplanowaliśmy w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury – zapowiada Marek Szymański Prezes Fundacji Kamienica1. – Zamierzamy wypuścić w niebo balon meteorologiczny, który wzniesie się ponad Szczecin na wysokość ok. 100 metrów. To wyżej niż trzy 10-piętrowe wieżowce! I właśnie z tej perspektywy będzie można popatrzeć na nasze piękne miasto, bo do balonu przymocowane będzie urządzenie rejestrujące obraz. Podgląd obrazu będzie dostępny podczas naszej urodzinowej transmisji na żywo w Internecie. Jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać balonowego eksperymentu. Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem balonów, lotów we wszelakiej formie oraz wszystkich mieszkańców ciekawych spojrzenia na Szczecin z innej perspektywy.

Balon Fundacji Kamienica1 będzie unosił się przez kilka godzin, cały czas przekazując na żywo obraz z góry, pokazując siedzibę fundacji i okolicę Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy Al. Wojska Polskiego 90.

Podczas urodzinowej transmisji fundacja zapowiada też inne – oprócz balonowej perspektywy – atrakcje. Wśród nich m.in. możliwość wygrania odlotowej wycieczki prawdziwym dużym balonem osobowym, spacer po zabytkowej wieży Bismarcka na Gocławiu oraz skoku z najwyższego na świecie obiektu do skoków rope jump! Jest to 250 m komin znajdujący się na terenie byłych zakładów Wiskord w Żydowcach.

– O tym, jak zdobyć bilety na takie odlotowe niespodzianki, będziemy mówić podczas transmisji live, dlatego warto być z nami tego dnia – zachęca Marek Szymański.

Fundacja zaprezentuje też swój dotychczasowy dorobek oraz działania podejmowane przy współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi z całej Polski. Udział w spotkaniu online zapowiedzieli wolontariusze, aktywiści i dotychczasowi współpracownicy fundacji.

Kamienica1 zapowiada też urodzinowe webinary skierowane do szerszego grona odbiorców dotyczące m.in.: realizowanych projektów, fundraisingu, zagadnień związanych z promocją, zarządzaniem, aspektami prawnymi w NGO.

Więcej informacji o tym, jak wziąć udział w urodzinowej transmisji i podglądać Szczecin z lotu balonu – pod tym linkiem: https://kamienica1.pl/10-urodziny/

#Kamienica1Urodziny

Partnerzy urodzinowego wydarzenia:

Partner strategiczny: OWES Szczecin – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Partnerzy wspierający: INKU – Szczeciński Inkubator Kultury, DreamBalloon.pl, Dream Jump.

Partner merytoryczny: Fundacja Copernicus Project.

 

Informacje na temat Fundacji Kamienica1:

Film promujący fundację: https://www.youtube.com/watch?v=LCrsBTsuiS0

Działa od 2011 r. ucząc i pomagając innym organizacjom oraz osobom potrzebującym wsparcia. Promuje zdrowy i aktywny tryb życia oraz uczy, jak żyć z pasją i z uśmiechem. Działania fundacji obejmują zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Marek Szymański, prezes Fundacji Kamienica1: – Podążamy za nowymi trendami i realizujemy niecodzienne działania, podczas których prezentujemy nowe formy aktywności takie jak np. Roundnet. https://kamienica1.pl/spikeball-roundnet/
Dla mieszkańców Szczecina i okolic prowadzimy bezpłatne zajęcia tej gry na hali.
Można się na nie zapisać dołączając do grupy Roundnet Szczecin na FB.
https://www.facebook.com/groups/roundnetszczecin/
Zorganizowaliśmy już nawet I Halowe Mistrzostwa Polski w grze Roundnet w Szczecinie.
https://kamienica1.pl/spike-the-west-i-halowe-mistrzostwa-polski-w-roundnet/

Wspieramy również grupę nieformalną #967 Ultimate uprawiającą sportową odmianę Frisbee Ultimate. https://www.facebook.com/967UltimateSzczecin/

Fundacja realizuje też bingo dla seniorów.
http://kamienica1.pl/zagraj-w-bingo/

Uczy najmłodszych:
– obsługi dronów w ramach zajęć pn. “Gotowi do lotu” na terenie województwa
https://kamienica1.pl/gotowi-do-lotu/.
Projekt został wyróżniony w konkursie Zachodniopomorski Lider NGO 2019

– aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu
https://kamienica1.pl/z-domu-na-podworko/

W ostatnim czasie zadbała szczególnie o panie, dla których przygotowała aktywizujący projekt „Babskie sprawy”. https://kamienica1.pl/babskie-sprawy/. Projekt został wyróżniony w konkursie Pozarządowy Szczecin 2020.

Zdobyła również wyróżnienie w konkursie Zachodniopomorski Lider NGO 2020 za realizację działań w ramach projektu #Lechstarter (Ustawienie instalacji znanego projektanta przestrzeni miejskiej Jakuba Szczęsnego): https://kamienica1.pl/wyroznienie-w-konkursie-zachodniopomorski-lider-ngo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.