Klub Delta rusza z nowym cyklem filmowym „Opowieści o ludziach”

Pierwszy w 2021 roku „Czwartek z dobrym filmem” w Klubie Delta już 14 stycznia! Rozpocznie on mały przegląd nowych polskich filmów dokumentalnych, w których centrum uwagi są niezwykłe ludzkie historie.

Klub Delta w czasach pandemii zaprasza na kolejną serię spotkań z filmem online. Mały przegląd nowych polskich filmów dokumentalnych „Opowieści o ludziach” to cykl czterech polskich filmów dokumentalnych, starannie wybranych przez krytyka filmowego Krzysztofa Spóra. Wszystkie można obejrzeć bezpłatnie w internecie, a przedtem – zapoznać się z wprowadzeniem online, dzięki czemu domowy seans będzie bogatszy.

„Wszyscy mamy nadzieję, że 2021 przyniesie nam – w przeciwieństwie do 2020 – wiele okazji do bycia razem. Póki jednak nie możemy zobaczyć się twarzą w twarz, zapraszamy do udziału w tej formie spotkań z kinem. To swoista forma podróżowania, umożliwia podglądanie innych żyć i zwiedzanie innych światów. A my dodajemy do tego wprowadzenie online, które pozwoli poczuć się – choćby w małym stopniu – jak na filmowych spotkaniach w Klubie Delta” – zapowiada Kinga Rabińska z Klubu Delta.

„Call me Tony”, czyli opowieść o marzeniach

Jako pierwszy w ramach cyklu poleca się film „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Osiemnastoletni Konrad mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Chodzi na siłownię i ćwiczy kulturystykę. Kreując swój wizerunek, wzoruje się na aktorach kina akcji. Uwielbia Tony’ego Montanę z „Człowieka z blizną” i chciałby zostać prawdziwą gwiazdą. Bohater wydaje się rozdarty pomiędzy tym, kim faktycznie jest, a tym, kim stara się być, by zyskać akceptację otoczenia.

Przed obejrzeniem filmu warto zajrzeć na profil Klubu Delta na Facebooku, portalu YouTube lub stronę internetową Delty (klubdelta.pl), gdzie już 14 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 Krzysztof Spór wprowadzi widzów w tę kinową opowieść. W jej trakcie podane zostaną też wszystkie potrzebne linki do platform, na których znaleźć można polecane tytuły. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie na Facebooku tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.