,,Byłem uczestnikiem strajków w Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego w latach 1970/1971” | wystawa online

W tym roku mija 50. rocznica wydarzeń Grudnia’70. Wydarzenia te – obok Trójmiasta – miały szczególnie dramatyczny przebieg w Szczecinie. To, jak pamiętają je ich uczestnicy przedstawiamy w wystawie dostępnej do oglądania online.

„Byłem uczestnikiem strajków w Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego w latach 1970/1971” to wystawa powstała we współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie i Stowarzyszenia Społecznego „Grudzień ’70-Styczeń ’71”, które m.in. gromadzi dokumentację dotyczącą wydarzeń grudniowych 1970 oraz styczniowych 1971 roku na Wybrzeżu oraz opiekuje się grobami ofiar, które wtedy zginęły. Wystawa (a właściwie jej fragment), do której oglądania zapraszamy składa się w całości z materiałów pochodzących ze zbiorów Stowarzyszenia. To spojrzenie na te wydarzenia z perspektywy ich uczestników.

Wystawa dostępna jest do oglądania na stronie internetowej Klubu Delta [tutaj] oraz na Facebooku Klubu Delta [tutaj].
Materiały wykorzystane w wystawie pochodzą ze zbiorów własnych członkiń i członków Stowarzyszenia Społecznego „Grudzień 70-Styczeń 71″. Zdjęcie promujące wystawę to fragment rękopisu uczestnika Grudnia’70, Mariana Cembrowskiego. Tekst wprowadzający do wystawy został opracowany na podstawie materiałów Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Szczecin.

organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie

partner: Stowarzyszenie Społeczne „Grudzień 70-Styczeń 71″

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.