,,Co słychać w III sektorze?”

 OSTATNIA SZANSA – GŁOSUJEMY W PROGRAMIE SPOŁECZNIK

Do 12 grudnia 2020 r., do północy każda osoba, która ukończyła 16 lat może wziąć udział w głosowaniu na projekty o zasięgu powiatowym i regionalnym w ramach II filaru (Regionalne Inicjatywy Obywatelskie) Programu Społecznik. Głos można oddać poprzez stronę https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/ Bieżące informacje nt. Programu Społecznik znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego w zakładce Społecznik http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/program-spolecznik oraz na stronie Operatora https://spolecznik.karrsa.eu/

 

WEBINARY DLA PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ I NGO

Ośrodek Ekonomii Społecznej dla regionu szczecińskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w webinarach, czyli szkoleniach on-line.

Dekalog grantobiorcy – po pierwsze nie przynudzaj! Jak unikać błędów i pisać lepsze wnioski o dofinansowanie? Termin: 15.12.2020, godz. 17:00. Link do wydarzenia na fb – tutaj.

Mały grant – duża pomoc. Termin: 17.12.2020 godz. 17:00 Link do wydarzenia na fb – tutaj.

Oba webinary są bezpłatne i przeznaczone dla przedstawicieli PES z powiatów goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, polickiego, M. Szczecin, M. Świnoujście.

TRWA ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Do 17 grudnia trwa Zachodniopomorskie Forum Organizacji Pozarządowych w formule on-line. Szczegóły i linki do rejestracji na stronie www.

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU DLA NGO

Stowarzyszenie Klon/Jawor bada działalaność organizacji pozarządowych w czasie pandemii. Weź udział w badaniu do 15 grudnia – link.

WEEKEND CUDÓW – FINAŁ ,,SZLACHETNEJ PACZKI”

Nadchodzący weekend to ,,weekend cudów” Szlachetnej Paczki. Oznacza to, że wielomiesięczna praca wolontariuszy i darczyńców będzie miała swój finał w postaci paczek, które trafią do potrzebujących. Nie zrobiłeś/aś paczki w tym roku – nie szkodzi. Też możesz kogoś obdarować – szczegóły na www.

JERONIMO MARTINS ZACHĘCA ORGANIZACJE DO WSPÓŁPRACY

Sieć Jeronimo Martins zachęca organizacje pozarządowe posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego do współpracy w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności. Organizacje mogą odbierać artykuły spożywcze z pobliskich sklepów Biedronka i przekazywać je potrzebującym. Aby dołączyć do programu należy wejść na stronę http://www.biedronka.pl/pl/kontakt-opp i zgłosić się poprzez wypełnienie formularza.

Chęć udziału w programie mogą zgłaszać organizacje posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego w KRS i spełniające wymogi Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, których celem statutowym jest wykonywanie zadań publicznych w zakresie:

  1. a) pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz

wyrównywania szans tych rodzin i osób,

  1. b) wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,
  2. c) działalności charytatywnej, polegającej w szczególności na przekazywaniu żywności osobom potrzebującym lub prowadzeniu zakładów żywienia zbiorowego dla osób potrzebujących.

KONKURS DLA UCZNIÓW

Darłowskie Centrum Wolontariatu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie #ZacznimyOdPodstaw. Organizatorem wydarzenia jest Federacja Funduszy Lokalnych w Polsce, a fundatorem wydarzenia jest Fundacja 4F Pomaga. Konkurs trwa do 17 grudnia 2020 r. Wystarczy uzupełnić prosty formularz, opowiedzieć w 100 słowach o swoim wyzwaniu i sporcie, którego chcesz się nauczyć w 2021 roku, a karta podarunkowa na produkty 4F o wartości 500 zł może trafić do uczniów. Więcej na www.

PROGRAM AKTYWNI OBYWATELE – FUNDUSZ KRAJOWY – II NABÓR

Fundacja im. Stefana Batorego w konsorcjum z Fundacją Stocznia i Fundacją Akademia Organizacji Obywatelskich zapraszają do składania wniosków na projekty tematyczne w drugim konkursie dotacyjnym w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021:

Obszar 1. Angażowanie obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne. Obszar 2. Ochrona praw człowieka i równe traktowanie.

Obszar 3. Wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie.

Wnioski wstępne można składać do 11 stycznia 2021, w południe.

Więcej informacji na www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.