Klub Delta zaprasza na ostatni w tym roku „Czwartek z dobrym filmem”

Ostatni w 2020 roku „Czwartek z dobrym filmem” (i dobrym wprowadzeniem) już 17 grudnia! Zapraszamy na spotkanie z opowieścią o królu polskiej piosenki – Wojciechu Młynarskim.

Filmowa końcówka roku w Klubie Delta w Dąbiu to cykl trzech polskich dokumentów, starannie wyselekcjonowanych przez Krzysztofa Spóra – krytyka filmowego, którego szczecinianie mogą kojarzyć z bloga „Spór w kinie” (sporwkinie.blogspot.com). Wybrane obrazy łączy coś jeszcze – wszystkie poświęcone są artystkom lub artystom i wszystkie można obejrzeć bezpłatnie w Internecie.

Co więc daje od siebie Klub Delta? „Przede wszystkim obejrzeliśmy je i wiemy, że warto. A dodatkowo chętnie Wam o nich opowiemy i wprowadzimy w odpowiedni nastrój przed seansem” – zapowiada Kinga Rabińska. Wprowadzenie to w wykonaniu Krzysztofa Spóra będzie można obejrzeć online – na stronie (klubdelta.pl) i profilu na Facebooku instytucji. Bo o ile filmy świetnie się ogląda, to jeszcze lepiej się o nich rozmawia. Organizatorzy zachęcają do posłuchania tych opowieści przed obejrzeniem, bo w ramach wprowadzenia podane zostaną też wszystkie potrzebne linki do platform, na których można znaleźć polecane filmy.

Himilsbach i Młynarski

Za nami spotkanie z Danutą Szaflarską w filmie „Inny świat” Doroty Kędzierzawskiej, a także Janem Himilsbachem przy okazji opowieści o obrazie „Himilsbach. Prawdy, bujdy, czarne dziury” w reżyserii Stanisława Manturzewskiego i Małgorzaty Łupiny. Wprowadzenia wraz z linkami do filmów do bezpłatnego obejrzenia w Internecie dostępne są do odtworzenia na FB, YT i www Klubu Delta.

A już 17 grudnia o godz. 17.00 będzie można zapoznać się z wprowadzeniem do filmu „Młynarski. Piosenka finałowa” w reżyserii Alicji Albrecht. Ten film to ostatnia, bardzo osobista, ale równocześnie taktowna i dyskretna rozmowa Wojciecha Młynarskiego z reżyserką, która odbyła się niedługo przed śmiercią muzyka. Twórczyni obrazu zestawia dużą porcję nieznanych dotąd archiwaliów z nagranymi współcześnie wywiadami z samym Młynarskim, a także jego rodziną i współpracownikami, w tym z Januszem Gajosem, Krystyną Jandą, Krzysztofem Materną, Ewą Bem, Ireną Santor czy Januszem Głowackim.

Udział jest bezpłatny. Wprowadzenia premierowo ukazują się na Facebooku [link tutaj] i YouTube [link tutaj] Klubu Delta.

Osoba do kontaktu dla mediów (prosimy nie publikować!):
Kinga Rabińska, k.rabinska@klubdelta.pl, tel. 795 368 931

Wydarzenie na Facebooku tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.