TEDxSzczecin Countdown – Robimy dobry klimat!

Już 15 października w imieniu organizatorów zapraszamy Was na TEDxSzczecin gdzie na scenie wystąpi kilku lokalnych prelegentów oraz zobaczycie najciekawsze wystąpienia z TED Countdown dotyczących zmian klimatu. To naukowcy, innowatorzy, eko-aktywiści, przedsiębiorcy społeczni… którzy już niebawem pokażą Wam, że świat może być lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Zobaczycie inspirujące wystąpienia znanych ekspertów i aktywistów m.in.:

⭐ Al Gore – Nobel laureate & climate activist
⭐ prof Johan Rockström – climate impact scholar redefining sustainable development.
⭐ Mark Ruffalo – Actor/Director advocates for climate change and renewable energy.
⭐ António Guterres Secretary-General of the United Nations
⭐ Jesper Brodin CEO of Ingka Group (IKEA) who believes in values-based leadership and togetherness.
⭐ Lisa Jackson Environment and social VP at Apple building a greener and more just economy.
⭐ Prince William (The Duke of Cambridge) – protecting the natural environment for future generations
⭐ John Doerr – engineer, investor and the chairman of Kleiner Perkins
⭐ prof Rebecca Henderson (Harvard University) – capitalism rethinker, expert on innovation and organizational change.
⭐ Angel Hsu – climate professor and data geek
⭐ Severn Cullis-Suzuki Environmental educator

Celem globalnej inicjatywy TED Countdown jest edukacja na temat zmian klimatu, poszukiwanie i promowanie rozwiązań dla ograniczenia kryzysu klimatycznego, przekształcenie pomysłów w działania. Możemy zbudować lepszą przyszłość poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i biorąc udział w wyścigu do świata zeroemisyjnego – świata, który jest bezpieczniejszy, czystszy i bardziej sprawiedliwy dla wszystkich.

🔴 Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy posiadają limitowaną pulę biletów stacjonarnych i można też wybrać wejściówkę online, aby obejrzeć transmisję w domu. Wystąpienia lokalnych prelegentów odbędą się w języku polskim, a prelekcje TED Countdown w języku angielskim.

PROGRAM:
17:30 Otwarcie rejestracji
17:45 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
18:00 Wystąpienia TEDxSzczecin Countdown 2020
21:00 Networking i dyskusje

——————————————————————-

CZYM JEST TEDx?

W 2009 roku TED stworzył program, który pozwolił na organizowanie lokalnym społecznościom ich własnych wydarzeń w klimacie TED. „x” w nazwie oznacza właśnie takie niezależne wydarzenie stworzone na licencji TED, oparte na zbliżonych zasadach. Podczas konferencji TEDx uczestnicy mają szansę obejrzeć transmisję z konferencji organizowanych przez TED i/lub wysłuchać lokalnych prelegentów na żywo. Pierwszy TEDxSzczecin zorganizowała w 2012 r. Fundacja Netcamp, dotychczas w naszym mieście odbyło się 14 TEDxów.

CZYM JEST TED?

TED to amerykańska organizacja non-profit, która powstała ponad 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych, po to by rozpowszechniać wartościowe idee. Konferencje TED to wydarzenia na światową skalę, podczas których prelegenci przedstawiają oryginalne koncepcje, idee, historie zawodowe czy osobiste. Co roku na konferencję TED zapraszani są czołowi naukowcy, liderzy i ludzie którzy zmieniają świat. Początkowo konferencje skupiały się na trzech obszarach: Technology, Entertainment, Design (TED) – dzisiaj dotyczą już prawie wszystkich tematów – od fizyki, przez biznes i sztukę, po globalne problemy.

Więcej informacji na https://tedxszczecin.com i http://www.ted.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.