Ciné Club Alliance Française zaprasza na film

Ciné Club Alliance Française zaprasza na kolejną odsłonę filmu francuskiego w  poniedziałek, 12 października, godzina 18.00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Tym razem proponują Państwu klasykę kina francuskiego. Film wyświetlony zostanie w języku francuskim z polskimi napisami.

Wstęp wolny

 

Windą na szafot  (Ascenseur pour l’échafaud), nakręcony na podstawie powieści Noëla Calefa.

Rok produkcji: 1958

Reżyseria: Louis Malle

Produkcja: Francja

Film należy do klasyki francuskiej nowej fali. Reżyser otrzymał za ten film Nagrode Louisa Delluca.  „Windą na szafot” zapoczątkowało karierę Jeanne Moreau,  wcześniej angażowanej głównie do ról drugoplanowych. Film opowiada o próbie dokonania zbrodni doskonałej. Kochankowie: Julien i Florence, chcą zabić Simona Caralę (męża Florence). Julien zabija Simona, pozorując samobójstwo, lecz zapomina o linie . Wracając po nią zostaje uwięziony w windzie. Dodatkowo para nastolatków kradnie jego samochód, wraz ze znajdującym się w nim rewolwerem.

 

Organizatorzy projekcji: Alliance Française w Szczecinie i Szczeciński Inkubator Kultury

Partnerzy: Instytut Francuski,  Art Republica, Media Dizajn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.