V Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus 2020

V Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus 2020

15-16 października 2020

konferencja on-line / Szczecin

Turystyka, kreatywność, innowacyjność idą ze sobą w parze. Uzupełniając się, wchodzą
w symbiotyczną relację. Turystyka stanowi ważny element w tworzeniu żywego sektora kreatywnego. Nieszablonowe myślenie może pomóc w utrzymaniu lub wykreowaniu zupełnie nowego, unikatowego charakteru miejsca działalności, na którą nie ma wystarczającego popytu lokalnego. Kreatywność otwiera poligon doświadczalny dla sprawdzenia opłacalności produktów lokalnych na rynkach krajowych i międzynarodowych. Innowacyjność może być właściwym sposobem na wprowadzenie unikatowej oferty na nowe rynki, które szybko ją wchłoną dostarczając dużo satysfakcji jednocześnie producentom i klientom. Ponadto turystyka może przyczynić się do zwiększenia otwartości i elastyczności „społeczności gospodarzy”, prowadząc do zwiększenia lokalnego popytu na produkty i usługi sektora kreatywnego.

 

 

Smart turystyka, questy, szlaki kreatywne, wioski i osady tematyczne, szlaki kulinarne – np. enoturystyka, zrównoważona turystyka, zgamifikowana turystyka… wszystkie te innowacyjne formy mogą trafić w gust coraz bardziej wymagającego i jednocześnie znudzonego masowym wypoczynkiem turysty oraz zastąpić dotychczasowy model odpoczynku: 3×S: słońce (sun), morze (sea), piasek (sand).

 

„Podróżowanie ma raczej więcej wspólnego z doświadczaniem pewnych rzeczy niż oglądaniem ich.”

Nicholas Sparks

 

O sektorze kreatywnym i jego roli w turystyce dyskutować będziemy podczas V Międzynarodowego Kongresu Kreatywnego Design Plus. Wraz z zaproszonymi gośćmi postaramy się znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania:

 

  • Czy turystyka kreatywna to dobry kierunek dla turystyki?
  • Jak powinno zmienić się postrzeganie własnej kultury przez społeczności lokalne, które to jednocześnie powinny zaspokajać potrzeby turystów przyjeżdżających na te tereny?
  • Czy należy inwestować w kształtowanie i pielęgnowanie lokalnych talentów oraz dbać o przekazywanie tradycji w taki sposób, aby zainteresować młode pokolenie?
  • Czy ludzie są świadomi znaczenia lokalnej globalizacji, gdziekolwiek się znajdują?
  • Co czeka turystykę w nowej dekadzie? Czy będzie odpowiedzią na potrzebę ucieczki od codzienności, czy też będziemy uciekać od turystyki?

 

Prelegentami pierwszego dnia Kongresu będą: Achim Hack, Hanna Bielerzewska, Małgorzata i Kamil Kowalewicz, Marek Kramarczyk, Olivier Ponti, Rafał Bajena, Piotr Gutowski, dr Marta Sidorkiewicz, Anna i Marcin Nowakowie, Hanna Burno, prof. SGTIR dr hab. Teresa Skalska, Violetta Hamerska, Meike Zeigler, dr Marcin Chłodnicki, Marta Wylegała, Hanna Bielerzewska oraz dr Magdalena Małachowska. Natomiast drugiego dnia warsztaty poprowadzą: Lidzia&Renia,  dr Marcin Chłodnicki oraz Magda Roman.

 

 

Link do programu: http://designplus.net.pl/pl_schedule.html

Link do zapisów na warsztaty: Będzie dostępny już wkrótce.

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Gmina Miasto Szczecin, Johanna, CTCC, Interreg

Partnerzy: Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie

Patronat Medialny: Architektura&Biznes, Radio Eska, Echo Szczecina, wszczecinie.pl

Kontakt dla mediów: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.