V Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus 2020

V Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus 2020

15-16 października 2020

konferencja on-line / Szczecin

 

Serdecznie zapraszamy na V MIĘDZYNARODOWY KONGRES KREATYWNY DESIGN PLUS. Dzień wykładowy w formule online odbędzie się w czwartek 15 października, zaś 16 października odbędą się warsztaty w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Podczas konferencji Design Plus 2020 zostaną poruszone przede wszystkim tematy projektowania usług turystycznych i zależności pomiędzy sektorem kreatywnym, a turystyką.

 

Turystyka, kreatywność, innowacyjność idą ze sobą w parze. Uzupełniając się, wchodzą w symbiotyczną relację. Turystyka stanowi ważny element w tworzeniu żywego sektora kreatywnego. Nieszablonowe myślenie może pomóc w utrzymaniu lub wykreowaniu zupełnie nowego, unikatowego charakteru miejsca działalności, na którą nie ma wystarczającego popytu lokalnego. Kreatywność otwiera poligon doświadczalny dla sprawdzenia opłacalności produktów lokalnych na rynkach krajowych i międzynarodowych. Innowacyjność może być właściwym sposobem na wprowadzenie unikatowej oferty na nowe rynki, które szybko ją wchłoną dostarczając dużo satysfakcji jednocześnie producentom i klientom. Ponadto turystyka może przyczynić się do zwiększenia otwartości i elastyczności „społeczności gospodarzy”, prowadząc do zwiększenia lokalnego popytu na produkty i usługi sektora kreatywnego.

 

Smart turystyka, questy, szlaki kreatywne, wioski i osady tematyczne, szlaki kulinarne – np. enoturystyka, zrównoważona turystyka, zgamifikowana turystyka… wszystkie te innowacyjne formy mogą trafić w gust coraz bardziej wymagającego i jednocześnie znudzonego masowym wypoczynkiem turysty oraz zastąpić dotychczasowy model odpoczynku: 3×S: słońce (sun), morze (sea), piasek (sand).

 

„Podróżowanie ma raczej więcej wspólnego z doświadczaniem pewnych rzeczy niż oglądaniem ich.”

Nicholas Sparks

 

O sektorze kreatywnym i jego roli w turystyce dyskutować będziemy podczas V Międzynarodowego Kongresu Kreatywnego Design Plus. Wraz z zaproszonymi gośćmi postaramy się znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania:

 

  • Czy turystyka kreatywna to dobry kierunek dla turystyki?

 

  • Jak powinno zmienić się postrzeganie własnej kultury przez społeczności lokalne, które to jednocześnie powinny zaspokajać potrzeby turystów przyjeżdżających na te tereny?

 

  • Czy należy inwestować w kształtowanie i pielęgnowanie lokalnych talentów oraz dbać o przekazywanie tradycji w taki sposób, aby zainteresować młode pokolenie?

 

  • Czy ludzie są świadomi znaczenia lokalnej globalizacji, gdziekolwiek się znajdują?

 

  • Co czeka turystykę w nowej dekadzie? Czy będzie odpowiedzią na potrzebę ucieczki od codzienności, czy też będziemy uciekać od turystyki?

 

Prelegentami i prelegentkami Design Plus będą m.in.: projektant Achim Hack z Uniwersytetu w Wismarze, Blogerka Hanna Bielerzewska z naatlantyde.pl, Małgorzata i Kamil Kowalewicz – twórcy bloga RobiMy Podróże, podróżnik Marek Kramarczyk, Olivier Ponti – lider zespołu ForwardKeys Insights, Rafał Bajena z FilmServices, dr Piotr Gutowski adiunkt na Wydziale Finansów, Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, doktor nauk ekonomicznych Marta Sidorkiewicz, Anna i Marcin Nowakowie – twórcy bloga Wędrowne Motyle, Hanna Burno, prof. SGTIR dr hab. Teresa Skalska, Violetta Hamerska  – ekspert Guest Experience 4.0., Meike Zeigler z Creatuals, dr Marcin Chłodnicki – wykładowca Collegium Da Vinci i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Marta Wylegała – projekt Johanna oraz dr Magdalena Małachowska z Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Organizatorzy: Województwo Zachodniopomorskie, Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Gmina Miasto Szczecin, Johanna, CTCC, Interreg, COCO4CCI.

 

Partnerzy: Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie

 

Patronat Medialny: Architektura&Biznes, Radio Eska, Echo Szczecina, wszczecinie.pl

 

Kontakt dla mediów: Magda Roman, Emilia Smoleń, biuro@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

 

Przydatne linki:

 

Link do programu: designplus.net.pl/pl_schedule.html

 

Wydarzenie na Facebooku: https://tiny.pl/7l565

 

Strona na Facebooku:  www.facebook.com/kongres.design.plus

 

Film promocyjny: www.youtube.com/watch?v=2zCF0sn7ZGY

 

Zapisy na pierwszy dzień wykładowy: https://tiny.pl/7l173

 

Udział w kongresie jest całkowicie bezpłatny. Zapisy na warsztaty rozpoczną się  w czwartek 8 października 2020 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.