Zajęcia Uwaga! Rodzina dla dziecka i rodzica w INKU.

13 listopada i 4 grudnia odbędą się zajęcia dla rodzin w INKU. Zajęcia Uwaga! Rodzina to autorskie spotkania rodzica z dzieckiem, na których rozwijane są świadomość ciała i umysłu jednocześnie bawiąc się i pogłębiając relację.

Główne techniki wykorzystywane na zajęciach to:
Mindfulness,
Relaksacja,
Arteterapia (m. in. bajkoterapia)

Każde ćwiczenie występuje w odpowiednim momencie i dostosowane jest do wieku dziecka. Nie tylko dzieci odczują korzyści z zajęć, ponieważ wspólny czas na oddech, twórczość i relaks jest równie ważny dla rodzica. Wykonując wspólnie zadania wzmacniamy więź i poczucie wspólnoty, uwalniamy emocje, redukujemy stres, zwiększamy koncentrację, uczymy się relaksować oraz kładziemy nacisk na poczucie wdzięczności oraz miłości do siebie i świata.

Przykładami ćwiczeń jakie będziemy wykonywać na zajęciach to:
rysowanie oddechu, malowanie emocji, wizualizowanie zdarzeń, uważny spacer, wyklejanie mandali, empatyczna rozmowa z wykorzystaniem gier i wiele, wiele innych.

Więcej informacji oraz kontakt do zapisów znajdziecie Państwo TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.