Pokaz filmu „Drzewa mówią” Karoliny Brzozowskiej.

Wybuch II wojny światowej przyspieszył rozbudowę fabryki benzyny syntetycznej w Policach. W Hydrierwerke Politz podczas 5 lat trwania wojny pracowało łącznie 30 tys. niewolników. 13 tys. zmarło z wycieńczenia, ciężkiej pracy, chorób, braku opieki lekarskiej lub zostało zamordowanych.  Dziś pozostałości fabryki, która uległa zniszczeniu w wyniku bombardowań zostały zaanektowane przez dziką przyrodę. Film dokumentuje bioróżnorodność tego miejsca. Narratorka opowiadając o poszczególnych roślinach zwraca uwagę na ich walory użytkowe. To  sposób upamiętnienia historii, która działa się w tym miejscu.

Pokaz filmu odbędzie się 25.09.2020 o godzinie 18:00 w wieży w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Film jest krótką, trzyminutową formą. Zapętlona projekcja potrwa przez godzinę. 

Karolina Brzozowska- urodzona 9 listopada 1999 roku w Szczecinie. Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Sztuka Mediów- Film Eksperymentalny. Działa w obszarze filmu i fotografii. W swoich pracach porusza tematy takie jak polityka, feminizm, czy historia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.