XVI edycja Kultury Dostępnej w sieci kin Helios

Dwa miesiące temu, 9 lipca ruszyła kolejna odsłona cyklu Kultura Dostępna! W jej ramach sieć kin Helios zaprasza na czwartkowe seanse w cenie 10 złotych – to znakomita okazja do nadrobienia filmowych zaległości. Na ekranach zaprezentowane zostaną między innymi: Pan T., Ukryta gra czy (Nie)znajomi. Ponadto filmom Kurier, Boże Ciało, Czarny Mercedes oraz Sala samobójców. Hejter, dodano polskie napisy.

Cykl seansów zainaugurował Kurier, historyczno-sensacyjna produkcja opowiadająca o tajnej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Drugą pozycją był Obywatel Jones Agnieszki Holland. Film prezentuje historię dziennikarza, który stara się ujawnić w światowej prasie istnienie klęski głodu na Ukrainie. (Nie)znajomi to polski re-make hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Obok Mai Ostaszewskiej, Tomasza Kota i Łukasza Simlata gra Kasia Smutniak, która wystąpiła we włoskim oryginale.

Międzynarodowe oblicze polskiego kina reprezentuje również Ukryta gra. Głośna produkcja z udziałem Billa Pullmana to ambitny thriller szpiegowski, w którym osią fabuły jest turniej szachowy. Na bank się uda to natomiast komedia kryminalna, której kołem napędowym akcji filmu jest bardzo nietypowy napad na bank… Lokalni bohaterowie i ich historie pojawią się również na ekranach kin Helios 17 września w filmie Proceder – biografii tragicznie zmarłego rapera, Tomasza Chady.

Pan T. to czarno-biały obraz w reżyserii Marcina Krzyształowicza, który pokazuje wykreowaną rzeczywistość Warszawy z 1953 roku, pełną absurdów i czarnego humoru. 15 października cykl pokazów zakończy Sala samobójców: Hejter – głośny film Jana Komasy. W rolach głównych: Agata Kulesza, Danuta Stenka, Maciej Stuhr oraz aktorzy młodego pokolenia – Maciej Musiałowski i Vanessa Alexander.

Projekt Kultura Dostępna jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.