Hackathon na temat modeli biznesowych w zrównoważonym rozwoju.

W dniach 25 – 27 września odbędzie się finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Niemiec hackathon na temat modeli biznesowych w zrównoważonym rozwoju.

Hackathon to maraton projektowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych ze szczególnym uwzględnieniem usług użyteczności publicznej i infrastruktury. Jest skierowany do różnorodnych grup zawodowych, włączając w to profesjonalistów w swoich dziedzinach.

W tym interdyscyplinarnym hackathonie internetowym staramy się zidentyfikować aktualne wyzwania, problemy i potencjały w transgranicznym regionie Szczecina, Uecker-Randow i Uckermark. Wraz z ekspertami z wielu (ekonomia, sztuka i projektowanie, ekologia i zrównoważony rozwój, a także polityka i nauka) dążymy do opracowania nowych pomysłów, strategii i rozwiązań dla odpornych modeli usług publicznych i infrastruktury.

W 48-godzinnym wyzwaniu innowacyjnym zapraszamy kreatywnych praktyków, lokalnych ekspertów i międzynarodowych coachów z polskiej i niemieckiej części regionu do współpracy i tworzenia inspirujących pomysłów, koncepcji i rozwiązań opartych na wyzwaniach proponowanych przez regionalnych interesariuszy.

Interesariusze regionalni to eksperci i lokalni praktycy, którzy  proponują ​wyzwania przez hackathonem i przedstawiają je uczestnikom na początku wydarzenia. Proponowane wyzwania jasno określają problemy, potrzeby i ograniczenia- lub (nowe)  potencjały w kontekście regionalnym i tematycznym.

Zarejestruj się jako regionalny interesariusz i zaproponuj wyzwanie lub jako twórca rozwiązujący problemy i dołącz do zespołu innych „hakerów” podczas hackathonu! Wejdź na stronę i kliknij „Register here to perticipate”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.