Koncerty „Sierpniowe Przełomy” Opery Na Zamku już w ten weekend!

„Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową. Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Usłyszeć będzie można znane kompozycje z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii uwielbiane nie tylko przez kinomanów. W programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Sen o Victorii” grupy Dżem czy zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena. Koncert poświęcony będzie pionierom Szczecina i ziemi zachodniopomorskiej w związku z 75. rocznicą polskiego Pomorza Zachodniego, a także bohaterom wydarzeń sierpniowych z okazji 40. rocznicy Sierpnia ’80 w Szczecinie.

Organizatorami koncertu „Sierpniowe Przełomy” w Policach są: Gmina Police, MOK w Policach oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Liczba miejsc ograniczona! Bezpłatne wejściówki na koncert do obioru w recepcji MOK. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” w Szczecinie jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie. Wstęp wolny.

Obsada:

Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

dyrygent: Jerzy Wołosiuk

wokal: Natalia Niemen

prowadzenie koncertu: Tomasz Raczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.