Wędrujące pudło, czyli mobilny plac pojawi się przy ul. Śląskiej

Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zaprasza najmłodszych mieszkańców Szczecina na trzecie spotkanie z wędrującym pudłem. Mobilny plac zabaw pojawi się w centrum miasta 27 sierpnia.

Czym jest wędrujące pudło? To mobilny plac zabaw! Pudło na kółkach – stworzone przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI z myślą o najmłodszych mieszkańcach i miejskich podwórkach – jest punktem wyjścia do zabawy. I skrywa w sobie wiele niespodzianek!

W te wakacje pudło odwiedzi aż 4 szczecińskie podwórka (zgłoszone przez samych mieszkańców). Kolejne, trzecie już, to duże podwórko schowane przy ul. Śląskiej. Tam główną rolę w teatrze z pudła (kamishibai) zagra król zwierząt, zwiedzający pewne eleganckie miasto w Europie. „Wspólnie z uczestnikami stworzymy spektakl, do którego zaprosimy bohaterów legend i miejskich opowieści, także tych szczecińskich” – zapowiadają animatorki stojące za działaniem: Ania Biały i Marta Wróblewska. Mile widziani są wszyscy –starsi i młodsi (ci ostatni w towarzystwie starszych opiekunów). Start 27 sierpnia (czwartek) o 16.00 w podwórku przy ul. Śląskiej 51-54. Wstęp jest wolny!

Uczestnicy proszeni są o odpowiedzialność i posiadanie maseczek/przyłbic – to nie koniec naszej walki z wirusem. Organizatorzy rezerwują sobie prawo do odmówienia udziału w wydarzeniu osobom nieprzestrzegającym zasad.

 

Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI realizuje nowe działanie pn. „Oswajanie miasta”! Planowane przed czasami zwiększonego dystansu, zakładało wejście z mniejszymi, bardziej kameralnymi wydarzeniami kulturalnymi w miejskie zakamarki: podwórka, kawałki zieleni pomiędzy blokami, puste place pod kamienicami, maleńkie parki. Chcemy realizować je we współpracy z mieszkańcami oraz zachęcać do bardziej aktywnego uczestnictwa w obiegu kultury i życiu lokalnej społeczności. I zdaje się, że w czasach pandemii nawet bardziej chcemy być bliżej siebie – przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Działanie jest finansowane ze środków publicznych, czyli naszych wspólnych środków – z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020″, środków Gminy Miasta Szczecin oraz Programu Społecznik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.