Zoom na Szczecin.Plastyka szczecińska 1945-2020. Kalejdoskop zdarzeń

W sierpniu Park Kasprowicza w Szczecinie zmienia się w przestrzeń galeryjną, w której prezentowana jest z konkursem interaktywna wystawa dotycząca najciekawszych faktów z 75-letniej historii szczecińskiej plastyki.

Weź udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami!

Zachęcamy mieszkańców Szczecina, turystów i obcokrajowców do udział u w konkursie:

„To lubię w Szczecinie… wstaw trzy swoje zdjęcia ze sztuką w mieście, która podoba Ci się najbardziej” (regulamin i informacje o nagrodach: www.sztukawszczecinie.pl). Fundatorem wspaniałych nagród jest PŻM.

Nagrodyrejs promem Unity Line „Polonia” na trasie Świnoujście–Ystad i z powrotem, dla dwóch osób, 5 wyróżnień I stopnia: piękne czarno-białe fotogramy (60 cm x 80 cm) przedstawiające szczecińskie statki PŻM-u autorstwa Marka Czsnojcia, 10 wyróżnień II stopnia: najnowszy album Marka Czasnojćia „Szczecin metamorfozy” z 2020 r. przedstawiający 75 lat historię polskiego Szczecina oraz Nagroda FaceBookowej Publiczności. Wystarczy zrobić komórką parę zdjęć w Szczecinie!

Opis wystawy

Takiej polsko-angielskiej wystawy z konkursem i quizem jeszcze nie było! 24 plansze zanurzone w zieleń Parku Kasprowicza w Szczecinie. Każda to odrębny temat wytypowany z wielu! Poznamy nazwiska artystów – pionierów, nestorów polskiego Szczecina i obejrzymy ich prace. Dowiemy się, dlaczego szczecińscy artyści byli zatrudniani na statkach polskich i zagranicznych armatorów. Zapoznamy się z trendami mody i propozycjami szczecińskich plastyków-projektantów drugiej połowy XX wieku. Odnotujemy zaskakujące fakty dotyczące kultowego wydarzenia jakim jest Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, który obchodzić będzie 60-lecie swojego istnienia. Wspomnimy jego szczecińskich laureatów. Dowiemy się, kto tworzył słynne mozaiki, ulubione rzeźby i murale, bez których Szczecin nie mógłby istnieć. Poznamy sztukę XXI wieku tworzoną przez młodych, niepokornych i zdolnych. A wszystko to obejrzymy na unikatowych zdjęciach pochodzących z prywatnych archiwów artystów i instytucji kultury Szczecina.

Gdzie i kiedy?

Wystawę można oglądać między 1 a 28 sierpnia 2020 roku w Parku Kasprowicza, a od 29 sierpnia do 30 września br. na placu im. Pawła Adamowicza w Szczecinie.

Strona www wydarzenia

Dodatkowe informacje związane z regulaminem konkursu oraz najważniejszymi i najciekawszymi faktami z 75-letniej historii współczesnej plastyki polskiego Szczecina, które będą publikowane w trakcie trwania wystawy – www.sztukawszczecinie.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.