fbpx

Podwórkowy Dom Kultury w Parku Nadratowskiego

Hej Drzetowo-Grabowo! Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zaprasza do Podwórkowego Domu Kultury! Już 31 lipca i 1 sierpnia w Parku im. Stanisława Nadratowskiego. 

Wszystko dzięki współpracy Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI oraz mieszkańców osiedla, który zgłosili miejsce do projektu „Oswajanie miasta”. Działanie to, planowane przed czasami zwiększonego dystansu, zakłada wyjście z mniejszymi, kameralnymi wydarzeniami kulturalnymi w miejskie zakamarki (podwórka, kawałki zieleni pomiędzy blokami, puste place pod kamienicami, małe skwery i parki) i ścisłą współpracę z mieszkańcami. Zdaje się, że w czasach pandemii nawet bardziej niż wcześniej chcemy być bliżej siebie – przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Podwórkowy Dom Kultury w Parku Nadratowskiego to okazja do stania się współtwórcą sąsiedzkiej mozaiki w ramach dwóch tur warsztatowych (piątek i sobota) dla osób w różnym wieku. „Można przyjść samemu, można z rodziną, przyjaciółmi albo kolegami z pracy” – zachęcają organizatorzy – „Każda osoba lub grupa otrzyma od nas mozaikowy zestaw startowy do samodzielnej pracy, a wszystkie powstałe elementy, te małe dziełka, złożymy w całość, czyli sąsiedzką mozaikę, która pozostanie w parku”. W Podwórkowym Domu Kultury odbędzie się też premiera mapki z lokalizacjami szczecińskich mozaik, przygotowanej przez Sabinę Wacławczyk i Joannę Olszowską z projektu Mozaiki szczecińskie. 

Odsłonięcie mozaiki i finał prac Podwórkowego Domu Kultury w tym miejscu uświetni koncert Szczecin Brass Quintet (sobota, 19.00). W programie tego wyjątkowego koncertu znajdą się aranżacje jazzowe i dixielandowe standardy, przeplatane kochaną przez wszystkich muzyką filmową. Warto zabrać ze sobą kocyk, piknikowy koszyk i spędzić miły wieczór w otoczeniu drzew i promieniach słońca. Organizatorzy proszą wszystkich o odpowiedzialność, posiadanie przy sobie maseczek/przyłbic i zachowanie dystansu – pamiętajmy, że to nie koniec naszej walki z wirusem. 

 

Czy mieszkańcy muszą za uczestnictwo w projekcie płacić?
Nie, mieszkańcy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Działanie jest finansowane ze środków publicznych, czyli naszych wspólnych środków – z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020″ oraz środków Gminy Miasta Szczecin.

Szczegółowe informację pod LINKIEM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.