Podsumowanie Wakacyjnych Warsztatów w INKU

,,Wakacyjne warsztaty W INKU” za nami.

 

Były to 3 dni wypełnione nowymi doświadczeniami i pozytywnymi emocjami.

 

Pierwszego dnia zajęcia rozpoczęliśmy warsztatami pt. ,,JA W KOCIM ŚWIECIE”, prowadzonymi przez Blankę Majewską.  Podczas tych warsztatów dzieci zostały wprowadzone w świat kocich pupili; nauczyły się odczytywać podstawowe różnice w zachowaniu psa i kota, oraz odczytywać kocią mowę ciała. Później odbyły się kalambury i test wiedzy z zajęć, w którym każdy uczestnik udowodnił, że jest godzien noszenia tytułu kociego strażnika. 

 

Później Magda Roman i Marta Wylegała poprowadziły zajęcia pt. ,,PŁYNNE MARZENIA” na których dzieci wykonały własne działa sztuki metodą pouringu. Tworzenie obrazów nie było łatwe i wymagało od uczestników dużego skupienia. Wszyscy stworzyli własne wielobarwne i abstrakcyjne dzieła sztuki. W drugiej części zajęć uczestnicy stworzyli własne drzewa marzeń, podczas tworzenia których, za narzędzia do malowania posłużyły im własne dłonie, którymi stworzyli pień, gałęzie i kolorowe liście.

Na końcu Anna Szyksznian poprowadziła ,,KWIECISTE WARSZTATY”. Uczestnicy z papierowych słomek, kolorowych bibuł i odrobiny kleju stworzyli całą gamę wielobarwnych kwiatów, które mogą posłużyć jako ozdoba pokoju, czy prezent dla bliskiej osoby.

 

 

 

Drugi dzień rozpoczęły warsztaty ,,CZY POLECI” prowadzone przez Grzesia Piasecznego.Na warsztatach uczestnicy przyjrzeli się konstrukcji samolotów z papieru i stworzyli własne konstrukcje, prototypy oraz najróżniejsze wariacje na temat. Takie warsztaty nie mogły się odbyć również bez próby lotu, więc takowa również się odbyła.

Kolejnym punktem w programie tego dnia były warsztaty ,,Z MASĄ PORCELANOWĄ NA WESOŁO” poprowadzone przez Annę Tyborczyk. W trakcie dwóch godzin prowadząca wraz z uczestnikami stworzyła różne przedmioty z użyciem masy porcelanowej. W trakcie zajęć odbyły się rownież zabawy ruchowe, śpiewanki i tańce.

 

Ten dzień zakończyliśmy zajęciami prowadzonymi przez Katarzynę Piszcz i Adę Szczapę, pt. ,, RUCH TO ZDROWIE, KAŻDE DZIECKO NAM TO POWIE ”. Prowadzące przypomniały uczestnikom stare zabawy i gry podwórkowe, oraz przybliżyły im formy aktywności sportowych i rekreacyjnych, które można uprawiać w parkach, na placach zabaw i na podwórkach. Na ogrodzie INKU uczestnicy zagrali w takie gry jak klasy, kabel, szczur, twister, guma i wiele, wiele innych.

 

Trzeciego i ostatniego dnia zajęcia rozpoczęliśmy warsztatami ,,SKARPETKOWE ZWIERZAKI” prowadzonymi przez Anne Szyksznian. Wszyscy uczestnicy wraz z prowadzącą stworzyli wymarzone, mięciutkie zoo. Każdy z powstałych zwierzaków był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Poprzez zabawę dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat szycia, oraz miały okazję na rozwijanie kreatywnego myślenia i poszerzanie swoich umiejętności manualnych.

Później nadszedł czas na ,,MEBLOWY ZAWRÓT GŁOWY” z Grzesiem Piasecznym. Dzieci wcieliły się w projektantów wnętrz i z pomocą nożyczek, kleju i papieru stworzyły różne pomieszczenia, które na końcu zostały połączone we wspólny dom.

Jako ostatnie zajęcia zarówno tego dnia, jak i kończące całe Wakacyjne warsztaty W INKU odbyły się warsztaty pt. ,,GRAFIKA NIE TYLKO NA PAPIERZE! STWÓRZ SWOJĄ PODUSZKĘ.” Poprowadzone przez Hannę Wysocką wraz z Emilią Smoleń. W ich trakcie stworzyli projekty, które następnie przenieśli na poduszki przy użyciu metody graficznej, jaką jest druk wypukły. Dzieci przy okazji dowiedziały się czym jest grafika projektowa, a czym artystyczna, oraz jak wygląda proces druku w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.