„Twój pomysł na miasto”: SBO 2021 – nabór trwa

Ruszył nabór projektów do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który potrwa do 1 lipca. Zapraszamy!

Przypominamy. W tym roku mieszkańcy, którzy chcą zgłosić swój projekt będą mieli na to czas od 1 czerwca do 1 lipca 2020 r. To szansa na realizację działań lub inwestycji w Waszym najbliższym otoczeniu.

 

– Oprócz kwoty, która w tym roku wzrasta do ponad 14 mln zł wszystkie ubiegłoroczne zasady pozostają niezmienione – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. –Mamy wiec podział na 22 obszary lokalne i 1 ogólnomiejski, a mieszkańcy przez miesiąc będą mogli zgłaszać swoje pomysły zarówno „miękkie” jak i inwestycyjne.

Tegoroczna pula SBO to 14 606 083 zł do wydania. By wziąć udział w zagospodarowaniu tej kwoty wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu.

– Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku mieszkańcy chętnie skorzystają z szansy na realizację swoich pomysłów, zarówno tych najmniejszych jak szkolenie, po te duże inwestycyjne – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Zapraszamy do zadawania pytań!

Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

Projekty mogą być:

– ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.

oraz

– lokalne – na które przeznaczono 70% środków. Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Wnioski można składać od 1 czerwca (od godz. 9.00) do 1 lipca 2020 r. (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie Urzędu Miasta lub w filii Urzędu.

Akademia SBO

W najbliższą środę 3 czerwca o godzinie 18:00 Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki zaprasza na warsztaty online „Wniosek SBO 2021 krok po kroku”. Podczas warsztatów zaprezentowany zostanie elektroniczny system składania wniosków, będzie można zobaczyć jak założyć konto użytkownika, wypełnić formularz i budżet projektu. Na warsztaty obowiązują zapisy, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Akademii SBO:

https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wydarzenia/warsztaty

Na stronie Akademii SBO można również znaleźć zapis wideo oraz materiały z pierwszego webinaru „Poznaj zasady SBO 2021”, który odbył się w poniedziałek 25.05.2020. https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wydarzenia/webinaria

Więcej na stronie:

www.sbo.szczecin.eu

Więcej informacji oraz niezbędną pomoc można uzyskać pod nr tel.

91 42 45 105 lub pisząc na adres e-mail: sbo2021@um.szczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.