CO SŁYCHAĆ W III SEKTORZE?

SPOTKANIE ON-LINE  ,,JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ INNYM”

W czasach sprzyjających mobilizacji i aktywności wolontariuszy pojawia się też pytanie ,,Jak skuteczniej pomagać innym?”. To spotkanie dla tych, którzy pomagają i działają, a być może czują się już zmęczeni i sami potrzebują wsparcia, czy przyjrzenia się swojej sytuacji. Spotkanie on-line poprowadzi Karolina Flacht z Fundacji Motywacja i działanie, społeczniczka, terapeutka.20 maja godz. 17:00. Aby wziąć udział, należy zapisać się poprzez formularz dostępny tutaj. Więcej informacji w wydarzeniu na FB.

 

EWALUACJA PROGRAMU FIO – FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH

Narodowy Instytut Wolności przystąpił  do realizacji badania pt. „Ewaluacja ex-ante projektu Programu FIO 2021+”. Głównym celem badania jest ocena założeń Programu FIO na lata 2021 i kolejne. Badanie obejmuje m.in. analizę, czy propozycje zawarte w projekcie Programu odpowiadają na wyzwania dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz potrzeby interesariuszy i ocenę poszczególnych elementów projektu Programu FIO 2021+.  NIW zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowowych i nieformalnych grup obywatelskich, przedstawicieli jednostek samorządu regionalnego i lokalnego odpowiadających za współpracę z organizacjami pozarządowym oraz innych interesariuszy Programu FIO do wzięcia udziału w konsultacjach P FIO 2021+ w formie wideokonferencji on-line. 22 maja – w piątek odbędzie się wideokonferencja dla obszaru szczecińskiego. Obowiązują zgłoszenia poprze formularz –link.

 

EUROREGION POMERANIA ogłosił nabór specjalny w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VA pn. „Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania”. Kwota przewidziana w naborze wynosi 2 000 000 Euro. Czas składania wniosków rozpoczął się w dniu 7 maja 2020 roku i potrwa do wyczerpania puli środków przeznaczonej na dofinansowanie.
Więcej informacji dotyczących ogłoszonego naboru oraz wytyczne do programu znajdziecie tutaj.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA OSP

Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota zaprasza wszystkie Jednostki OSP do wzięcia udziału w konkursie „Strażak pali się do roboty, by życie nie poszło z torbami”.

Do wygrania są trzy nagrody: atrakcyjne nagrody:

1) specjalistyczna torba medyczna do ratowania życia PSP R1 z wyposażeniem dodatkowym,

2) koc hydrożelowy Water Jel plus zestaw opatrunków Water Jel ,

3) zestaw opatrunków Water Jel.

Co należy zrobić? Wysłać zdjęcie danej jednostki OSP z udziału w zdarzeniu, szczególnie po akcji w której nastąpiło zagrożenie poparzeniem i przedstawia, w jaki sposób jednostka OSP radzi sobie bez specjalistycznej torby PSP R1. Zdjęcia konkursowe można przesyłać do dnia 31 maja 2020 r. do godz. 23:59. Link do regulaminu konkursu tutaj.

 

WOLONTARIAT W CZASIE EPIDEMII – OFERTA WARSZTATÓW ONLINE DLA SZKÓŁ

Stowarzyszenie Polites – Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza. Podczas warsztatu porozmawiamy o realizowanych w czasie epidemii działaniach wolontariackich, przedstawimy akcje pomocowe realizowane przez wolontariuszy w regionie, a także porozmawiamy o różnych formach pomagania m.in. o pomocy zdalnej – o tworzeniu ciekawych grafik, akcji promocyjnych, wspieraniu uczniów w nauce, realizacji inspirujących projektów z seniorami. Liczymy, że spotkanie z nami wzmocni Państwa i uczniów, zainspiruje do aktywności w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jeśli są Państwo zainteresowani – zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail biuro@polites.org.pl.

 

CIVIC EUROPE IDEA CHALLENGE – NOWY PROGRAM GRANTOWY

Civic Europe Idea Challenge to inkubator idei i konkurs grantowy, w którym mogą wziąć udział organizacje pozarządowe z Polski. Oczekiwane są projekty, które w czasach podziałów i polaryzacji, budują dialog między ludźmi, mimo dzielących ich różnic, wspierają szeroko rozumiane społeczeństwo obywatelskie, demokrację, różnorodność i postawy tolerancji, będą realizowane w społecznościach, w których inicjatyw obywatelskich brakuje, z dala od największych aglomeracji miejskich.

Szczegółowe informacje o kryteriach wyboru projektów i podmiotach uprawnionych do udziału: civic-europe.eu/idea-challenge/selection-criteria Pomysły na projekty (w języku angielskim) można składać przez platformę civic-europe.eu/ideas Prezentowane idee są widoczne online (bez danych wrażliwych). Do 27 maja br. autorzy i autorki mogą edytować i udoskonalać swoje wnioski.

Pliki do pobrania znajdziesz na stronie www

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.