(nawet teraz) Nie jesteś sam! Webinar dla początkujących liderów społeczności

Coś dla tych, którzy chcą działać w społeczności lokalnej, ale nie wiedzą jak zacząć – szczególnie w czasach pandemii.

W imieniu organizatorów zapraszamy na webinar-inspirator, który powstał z myślą o Tobie, jeśli:

  • masz za sobą pierwsze działanie na rzecz otoczenia i czujesz, że to coś dla Ciebie,
  • do tej pory działałaś/działałeś w ramach wolontariatu i chcesz zrobić krok dalej,
  • nie wiesz, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości ze swoimi działaniami/pomysłami,
  • zawsze chciałaś/chciałeś zrobić coś na własnym podwórku, ulicy, osiedlu, ale nie wiesz, skąd wziąć środki,
  • chcesz działać, ale nie masz organizacji pozarządowej i nie wiesz, gdzie szukać wsparcia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu dla początkujących liderów społeczności, w ramach którego:

  • omówione zostaną dobre praktyki – lokalne i nie tylko,
  • organizatorzy podpowiedzą, gdzie szukać wsparcia merytorycznego i narzędzi finansowania działań (jak Inicjatywa Lokalna),
  • zastanowicie się, jak zbudować własną społeczność w czasach pandemii.

termin spotkania: 8 maja 2020
czas: 11.30 – 13.00
zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy 
(obowiązuje kolejność zgłoszeń, – na wskazane adresy zostanie wysłany link do webinaru oraz jednorazowe hasło dostępu.)

Webinar poprowadzi Kinga Rabińska – koordynatorka projektów, animatorka i organizatorka kultury. Prezeska Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. Pomysłodawczyni i realizatorka działań aktywizujących społeczności lokalne przy wykorzystaniu kultury i sztuki, także na obszarze rewitalizacji. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi i krajowymi projektami społeczno-artystycznymi, kulturalnymi oraz projektami o charakterze promocyjno-informacyjnym. Od 2011 do 2017 współtworzyła INKU Szczeciński Inkubator Kultury, od 2017 współkoordynuje i programuje działalność ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016) oraz Prezydenta Miasta Szczecin (2017). Inicjatorka i koordynatorka projektu GALERIE [OD] ULICY, w ramach którego witryny dawnych lokali piwnicznych są remontowane i oddawane artystom jako mikro galerie w przestrzeni publicznej. Prowadzi warsztaty dla młodych organizacji i artystów oraz warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka i realizatorka projektów przeznaczonych dla grup zagrożonych wykluczeniem społeczno- kulturalnym, w tym projektu „na mieście w (kon)tekście” (program SENIORZY W AKCJI, 2018), w ramach którego grupa seniorów i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wspólnie zaprojektowała i wykonała interwencje street artowe w przestrzeni miasta. Autorka i redaktorka publikacji z zakresu edukacji nieformalnej i kulturalnej.

Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Warsztat realizowany w ramach zadania publicznego „Inicjatywa Lokalna”, finansowego ze środków Miasta Szczecin.

W ramach spotkania poruszone zostanie, również, zagadnienie INICJATYWY LOKALNEJ i możliwości wykorzystania narzędzia do działania lokalnego. Inicjatywa lokalna to sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół siebie, własnego podwórka czy sąsiadów. Dzięki połączeniu środków z Gminy i pracy społecznej inicjatorów zmiany, wspólnie wypracujesz inicjatywę dla najbliższego otoczenia. Dzięki temu każdy pomysł będzie wspólnym działaniem, które zmienia najmniejsze inicjatywy w wielkie możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.