A pamiętasz ten dziecięcy fryzjerski?

W obliczu kwarantanny, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zachęca do przetrząsania rodzinnych albumów i snucia opowieści. Okazją jest zbiórka wspomnień o dawnym zakładzie fryzjerskim, który mieścił się w obecnej siedzibie ŚRODKA przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1.

Krajobraz miejski jest nietrwały – przestrzeń pomiędzy miejscami niezmiennymi wypełniają punkty mniej i bardziej ulotne. Zakład fryzjerski dla dzieci, który przez wiele lat mieścił się na rogu ul. bł. Królowej Jadwigi i ul. Bohaterów Getta Warszawskiego wspomina wielu szczecinian – tych, którzy poddawani byli „zabiegom” fryzjerskim, jak i dorosłych opiekunów, często zafascynowanych potulnością, jaką potrafiły wywołać panie fryzjerki u ich pociech. Są też tacy, którzy klientami stali się na lata, bez względu na fakt, iż zakład działał z myślą o najmłodszych klientach.

Teraz ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, który z początkiem roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się właśnie przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1, poszukuje wspomnień, opowieści, zdjęć o historii tego miejsca. „Skoro już siedzimy w domu, to może warto powspominać stare dobre czasy, kiedy bez strachu szło się np. do fryzjera? Czy byliście kiedyś w dziecięcym zakładzie fryzjerskim, w którym obecnie mieści się ŚRODEK? Może macie jakieś historie, którymi chcielibyście się z nami podzielić?” – pyta ekipa Punktu. Zebrane wspomnienia posłużą do stworzenia wystawy o tym miejscu, złożonej z opowieści samych mieszkańców. Opowieści i pytania można słać na adres: ada@oswajaniesztuki.pl lub w formie wiadomości na Facebooku do ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego. Zbiórka trwa do końca kwietnia 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.