Koncert zespołu POP.1280

 Nowojorski, industrialny, post-punkowy zespół Pop.1280 powraca ze swoim nowym albumem „Way Station” wydanym w Weyrd Son Records i pierwszy raz, na swojej europejskiej trasie zawita do Szczecina!

Supportem zespołu będzie z najnowszym elektronicznym projektem szczeciński multiinstrumentalista i kompozytor – Bartłomiej Czajkowski.

 

KONCERT: POP.1280 | KU-TZU

KIEDY: 6 marca 2020 (piątek)

otwarcie drzwi 19:00 | start 20:00

GDZIE: Jambar, ul. Kolumba 5, Szczecin

WSTĘP: 20 PLN

Muzyka Pop.1280 to industrialny post-punk z Nowego Jorku. Założony przez Chrisa Buga i Ivana Dripa w 2009 roku, Pop.1280 zaczął grać na scenie DIY w Nowym Jorku na przełomie dekady.

Po dwóch singlach w małych wytwórniach Pop.1280 podpisało kontrakt z Sacred Bones Records w 2010 roku. W ciągu następnych 6 lat wydali 3 płyty LP i 2 EP-ki oraz wielokrotnie koncertowali w USA i Europie. Ich brzmienie ewoluowało w czasie tych wydawnictw, ponieważ porzucili część swoich bardziej noise-punkowych wpływów i wprowadzili więcej syntezatorów oraz automatów perkusyjnych.

Wszystkie te doświadczenia i eksperymenty zakończyły się w czwartej LP – „Way Station”. Nagrane przez Andrew Chugga i wydane przez Weyrd Son Records „Way Station” przedstawia Pop.1280 jako zespół bardziej industrialny, gotycki oraz eksplorujący elektroniczne dźwięki, jednocześnie przenosząc pisanie utworów na eksperymentalne i popowe terytorium.

Organizator: Jambar

Partner: INKU Szczeciński Inkubator Kultury

► www.p1280.net

► www.pop1280.bandcamp.com

► www.facebook.com/P1280

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.