Konferencja What’s Next

Konferencja What’s Next przy Wystawie Pierwszych Dyplomów Wzornictwa

Konferencja towarzysząca Wystawie Pierwszych Dyplomów Wzornictwa skupia się na haśle przewodnim wydarzenia „what’s next”. Jej celem jest poszerzenie sposobu myślenia o przyszłości oraz zmieniającej się roli i etyki projektanta we współczesnym świecie. Każda z zaproszonych prelegentek opowie jak, w kontekście swojego doświadczenia zawodowego, postrzega hasło „what’s next” oraz jakie widzi potencjalne drogi rozwoju designu, wraz z zagrożeniami i szansami, które mogą czekać na młodych projektantów. Konferencja zakończy się panelem dyskusyjnym, podczas którego chcemy podjąć rozmowę o tym czy i jak możemy kształtować przyszłość poprzez projektowanie.

Program konferencji

10:00 Uroczyste otwarcie

10:15 Agata Kiedrowicz

10:45 Jakub Koźniewski

11:15 Agnieszka Polkowska

11:45 Przerwa na kawę

12:00-13:00 Panel dyskusyjny

Agata Kiedrowicz

Krytyczka designu, projektantka, kuratorka, edukatorka. Pracuje interdyscyplinarnie, na styku humanistyki, sztuki i designu. Interesuje ją szeroko rozumiane projektowanie jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości oraz sensoryczny wymiar dizajnu. Publikuje teksty i wywiady z obszaru dizajnu, mody i trendów na łamach branżowej prasy (m.in. Design Alive, Newsweek Slow, KUKBUK, NN6T, FUTU, Monitor Magazine). Wykłada w School of Form, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki w Polsce i za granicą. Kuratorka wielu wystaw, m.in. „Polish Design Island”, „To czuć! Projektowanie dla zmysłów” pokazywanych m.in. na Arena Design 2017, w ramach konferencji TEDx „Senses”, podczas Vienna Design Week, Brussels Design September, Łódź Design Festival oraz w przy ambasadzie RP w Kopenhadze.

Zajmuje się także researchem trendów, kreatywną strategią oraz publikacjami wizerunkowymi dla marek z obszaru mody i dizajnu (m.in. YES, PURO Hotels). Prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty z obszaru design thinking, trendów i projektowania marki dla instytucji, brandów i klientów indywidualnych.

http://agatakiedrowicz.com

https://www.instagram.com/agata_kiedrowicz/

Agnieszka Polkowska

Doktor w dyscyplinie sztuk projektowych. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Łódź Design Festival. Przez prawie 10 lat pracowała w LPP. W latach 2015-2018 współtworzyła POP UP GRUPĘ na stanowisku Head of Trends – pierwszy w Polsce kolektyw strategiczny, gdzie zajmowała się rozwojem takich marek jak Loft37, BOHOBOCO, Fiore, TOVA czy Abriga. Obecnie realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, born2be oraz współpracuje z markami Play, Vogue Polska, YES, Top Secret, Benericetti oraz markami wzorniczymi. Jej unikatowe podejście do budowania scenariuszów przyszłości docenił m.in. holenderski think tank MARE Amsterdam oraz portal trendwatching.com, dla których Agnieszka pracuje w charakterze eksperta. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na Łódź Design Festival. W 2017 roku zasiadała w jury konkursu Dobry Wzór.

http://trendspot.pl

Jakub Koźniewski

Projektant i artysta nowych mediów, wielokrotny juror konkursów dotyczących projektowania i innowacji, edukator, autor tekstów na temat relacji nowych technologii i projektowania. Współzałożyciel kolektywu panGenerator, gdzie działa na granicy designu, sztuki i inżynierii, tworząc instalacje i obiekty interaktywne i kreując innowacyjne formy komunikacji. Jako członek kolektywu współpracował zarówno z muzeami i instytucjami kultury (Filharmonia Szczecin, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego ), jak i markami komercyjnymi (Disney, Sony, Škoda). Prace grupy prezentowane były w licznych galeriach sztuki i designu oraz na wystawach i festiwalach na całym świecie, w tym m.in. podczas Ars Electronica, Dutch Design Week, Milan Design Week, Pause Fest Melbourne. Ich eksperymentalne projekty wykorzystują nowoczesną technologię do zacierania granicy pomiędzy światem cyfrowym a fizycznym, wkraczając w sferę designu spekulatywnego i otwierając odbiorców na nowe doświadczenia.

https://pangenerator.com

 

MIEJSCE : Akademia Sztuki w Szczecinie / Czarna Sala pl. Orła Białego 2, Szczecin

TERMIN: 14 marca 2020, 15:00 (sobota)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.