Wieczór poetycko-muzyczny ” Oczami duszy mej” poświęcony cygańskiej poetce Papuszy

Zapraszamy do udziału w wieczorze poetycko-muzycznym, poświęconym cygańskiej poetce Papuszy. Wydarzenie  odbędzie się w dniu 08.03.2020r. o godz. 18.00 w Starej Rzeźni.
Papusza – Bronisława Wajs, cygańska poetka która w swoich wierszach opisywała stany swojego ducha, tęsknotę, miłość, smutek. Jej poezją zachwycił się Jerzy  Ficowski, który odkrył jej talent. Wiersze Papuszy zostały przetłumaczone w kilku językach.
Wystąpią:
Aneta Hryckiewicz– prowadząca, vokal, recytacja wybranych wierszy Papuszy w języku polskim. Współpracująca z Edwardem Dębickim i cygańskim zespołem Terno. Poetka , pisarka- dwukrotna laureatka konkursów literackich.
Edward Dębicki – recytacja wierszy Papuszy po cygańsku, rozmowa o Papuszy, która była ciotka Edwarda Dębickiego. Kompozytor, pisarz, poeta. Współpracował z Edyta Geppert, Anną German,  Januszem Józefowiczem i innymi. Jest założycielem cygańskiego zespołu Terno z Gorzowa Wlkp oraz międzynarodowego  festiwalu zespołów cygańskich Romanse Dyvesa w Gorzowie Wielkopolskim.
Ewa Dębicka– żona Edwarda Dębickiego
Cygański zespół Terno pod kierownictwem Edwarda Dębickiego, który wykona tradycyjne utwory cyganskie (w tym m.in. czardasz) z okresu wędrówek taboru Papuszy i Edwarda Dębickiego.
Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna AnTime  zajmująca się folklorem mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących w Polsce.
Współorganizatorem jest Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.
Na wydarzenie przyjadą goście z Polski, którzy powiązani są zawodowo z postacią Papuszy.
Na uczestników czeka rozmowa z rodziną Papuszy oraz niespodzianki.
O godz. 17.00 odbędą się warsztaty tańca cygańskiego, które poprowadzi Natalia Dębicka-wieloletnia solistka cygańskiego zespołu Terno.
Cena biletu 50 złotych.
Dystrybucję biletów prowadzą: bilety.fm oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.