fbpx

Wernisaż pt. ,,Sekretne życie mokradeł, czyli słów kilka o bagnach i torfowiskach”

Książnica Pomorska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ,,Dziedzictwo przyrodnicze Pomorza Zachodniego” we wtorek 25 lutego o godz. 17.00 (Sala im.Stanisława Badonia). O sekretnym życiu mokradeł, bagien i torfowisk opowie Karolina Bloom z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

,,Jelita i mózg są połączone. Niedawno wykazano, że dysbioza jelitowa,czyli nierównowaga w mikroflorze, ma swój udział w powstaniu depresji i stanów lękowych. Co ciekawe, leczenie ukierunkowane na skutki dysbiozy podziałało korzystnie wśród pacjentów opornych na konwencjonalne leczenie przeciwdepresyjne.”

Wernisaż jest skierowany do wszystkich zainteresowanych tym, w jaki sposób mikroorganizmy jelit potrafią sterować naszymi neurotransmiterami i wpływać na nasz nastrój.

Wykład Mileny Hałko w ramach cyklu „Szlachetne zdrowie…” będzie miał miejsce we wtorek 25 lutego 2020 r. o godz. 11:00.

Milena Hałko – absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na Wydziale Medycyny i Stomatologii. Członek Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”a także działacz społeczny i kulturalny. Gorąca popularyzatorka wiedzy o mikrobiocie człowieka. W osi jej zainteresowań naukowych leżą przede wszystkim dwa narządy: jelita i mózg. Zgadza się z twierdzeniem, że nie tylko „zdrowie” zaczyna się w jelitach, ale także nasza kondycja psychiczna, wygląd, pamięć, czy nawet – zachowanie, czy to jacy jesteśmy.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UM Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych został powołany 1 września 2011 r. w celu realizacji zadania publicznego: „Prowadzenie Inkubatora dla Organizacji Pozarządowych działających w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w budynku położonym przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie”.

Projekt finansowany z dotacji Gminy Miasto Szczecin

Kontakt

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych al. Wojska Polskiego 90 70-482 Szczecin
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
91 424 04 64

© 2018 INKU Szczeciński Inkubator Kultury

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.