fbpx

Podwójna premiera! Lonker See | SIKSA i Konstanty Usenko

Podwójna premiera! 13 lutego 2020 (czwartek) zapraszamy do Jambaru, przy ul. Kolumba 5 w Szczecinie, na premierę nowego materiału zespołu Lonker See zatytułowanego „Hamza” wydanego nakładem wytwórni Antena Krzyku oraz premierę materiału muzycznego będącą efektem kolaboracji składu SIKSA i Konstanty Usenko „Kaspar Hauser”. Płyta, którą Teatr Współczesny w Szczecinie wydaje wspólnie z Anteną Krzyku, to muzyka do spektaklu „Kaspar Hauser” w reż. J. Skrzywanka.

LONKER SEE

Lonker See to trójmiejski kwartet, który po raz pierwszy spotkał się w studiu nagrań w 2016 roku. Efektem tego spotkania jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” wydany przez MITW. Już na pierwszej płycie można zauważyć to co dla Lonker See jest najważniejsze – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech osobowości muzycznych wchodzących w skład zespołu. Joanna Kucharska (gitara basowa, wokal), Bartosz Boro Borowski (gitary), Michał Gos (perkusja) i Tomasz Gadecki (saksofony) tworzą wspólnie muzykę przestrzenną, która swoim klimatem intryguje, hipnotyzuje i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelię, jazz, free jazz czy ambient. Długie formy pełne elementów improwizowanych przeplatają się tu z bardzo konkretnymi melodiami i zdecydowanymi groove’ami, a napięcie jest budowane przez umiejętne operowanie dynamiką i emocjami. W 2018 roku ukazała się nakładem Instant Classic bardzo dobrze przyjęta w kraju i na świecie płyta „ One Eye Sees Red”, która zapoczątkowała zainteresowanie zespołem poza granicami kraju. Lonker See grało bardzo dobrze przyjmowane koncerty w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Włoszech, Serbii, Węgrzech, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii, zarówno na festiwalowych jak i na lokalnych scenach. Obecnie zespół promuje swój najnowszy album „Hamza” wydany 7.02.2020 przez wytwórnię Antena Krzyku.

SIKSA ORAZ KONSTANTY USENKO GRAJĄ KASPARA HAUSERA

Siksa wraz z Konstantym Usenką wykonają kompozycje, które powstały przy pracy nad spektaklem „Kaspar Hauser” w reżyserii Jakuba Skrzywanka, który można oglądać w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W tej muzyce tytułowy bohater Kaspar Hauser porozumiewa się z mieszkańcami Norymbergi – czasami cytując zachowania społeczeństwa, innym razem przejmując zachowania masy, by ostatecznie poszukać własnego języka komunikacji ze światem. Muzyka jest silnie zainspirowana także otoczeniem spektaklu, które stworzyli aktorzy i aktorki Teatru Współczesnego oraz realizatorzy tego dzieła. Spodziewajcie się zjedzenia, wyplucia, chaosu i ruin, ale także próby wydobycia piękna z prawdziwie humanistycznych pobudek.

CO:Podwójna premiera: Lonker See oraz Siksa i Konstanty Usenko

KIEDY:13 lutego 2020 (czwartek), godz. 19:00

GDZIE: Jambar, ul. Kolumba 5, Szczecin

BILETY: 25 PLN (przedsprzedaż) / 30 PLN (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.