fbpx

Koncert dla jeszcze niezakochanych

Koncert dla jeszcze niezakochanych
11.02.2020 r. godz. 18:00
Pałac Ziemstwa Pomorskiego, Akademia Sztuki, Al. Niepodległości 40

Kup bilet i wygraj szansę na randkę w Bajgle Króla Jana lub Wyszak – Browar Rodzinny !!!

Wyjątkowa propozycja dla melomanów, tych zakochanych i tych poszukujących miłości. W kameralnym romantycznym repertuarze zaprezentują się Gordana Josifova Nedelkovska (obój), a także zespół kameralny Baltic Neopolis w składzie Emanuel Salvador, Emilia Goch Salvador, Ilona Basiak, Paulina Wittig.

W programie m.in:

W.A.Mozart – Kwartet obojowy F dur KV 370
Ennio Morricone – Gabriel’s oboe
Edward Elgar – Salut d’amour
Roman Haas – Multicultural Suite for Piano Trio

Artyści:
GORDANA JOSIFOVA NEDELKOVSKA – obój
Ukończyła Wydział Muzyki Uniwersytetu Ss. Cyryla i Metodego w Skopje w klasie prof. Kiro Davidovskiego. Obecnie jest profesorem w macierzystej uczelni: wykłada muzykę kameralną i metodykę nauczania na instrumentach dętych oraz prowadzi klasę oboju. Od roku akademickiego 2009/2010 piastuje stanowisko dziekana Uniwersytetu. Jako solistka występowała z wieloma znakomitymi orkiestrami (Musica Viva, Filharmonia Servantesa z Hiszpanii, orkiestra Filharmonii Moravskiej, orkiestra Tallin Sinfonieta, orkiestra symfoniczna Shenzhen w Chinach). Koncertowała z recitalami w Chinach, Kanadzie, USA, Rosji i wielu krajach Europy. Po niezwykle udanym występie na festiwalu Art November w Moskwie (2011) krytycy pisali o niej „wyrafinowana poetka oboju”. Otrzymała wówczas ponowne zaproszenie do udziału w tym festiwalu (podczas najdłuższego maratonu Bacha w historii muzyki oraz w najdłuższym maratonie Mozarta), występując w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie – Balshoi Zal.
Pełniła wiele ważnych funkcji; m.in. President of Music Youth of Macedonia. Od 2005 jest zatrudniona jako przewodnicząca komisji kultury i sportu na Uniwersytecie Ss. Cyryla i Metodego w Skopje. Ma wielkie zasługi w promowaniu Uniwersytetu (odznaczenie) oraz kultury Macedonii, co doceniono m.in. nagrodą „13 November”. W 2004 American Biography Institut nominował ją w kategorii „Kobieta sukcesu XXI wieku”. W ub. roku artystkę wyróżniono tytułem „rycerza” przyznanym przez ambasadora Francji w Macedonii za promowanie kultury francuskiej w swoim kraju.

Mecenas: Szczecin Floating Garden
Partner: Akademia Sztuki w Szczecinie

Bilet dla singla: 10 zł
Bilet normalny: 15 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.