opowieści … nie z tej rzeki… czyli W PAŁACU literacko w styczniu 2020

23 stycznia 2020 roku, o godzinie 17:30 w Pałacu Młodzieży, w sali multimedialnej, odbędzie się 63. spotkanie z cyklu: W PAŁACU literacko, inaugurujące tegoroczne jubileusze: 70-lecie Pałacu Młodzieży w Szczecinie oraz 70 lat działalności ZLP w Szczecinie.

Literackie spotkanie odbędzie się z udziałem szczecińskiego prozaika Artura Justyńskiego, który zaprezentuje dwie swoje książki: Opowieści zza rzeki (zbiór opowiadań) oraz powieść Cichy Zachód.

Artur Justyński, z wykształcenia mgr inżynier elektrotechniki i elektroniki Politechniki łódzkiej, jest też ornitologiem, wędkarzem, wędrownikiem… Sam o swoim pisaniu mówi tak: Odkąd sięgam pamięcią, choć na niej polegać nie mogę, bo ta eufemizuje to, co minione, pisałem wiersze albo budziłem się w nocy mówiąc wierszem niezapisanym. Zarówno zapisanych jak i niezapisanych nigdzie nie opublikowałem. Publikacji natomiast doczekały się opowiadania, (dwanaście, dzięki wyobraźni napisanych) a wydane w zbiorze Opowieści zza rzeki w roku 2017.  Naturalną rzeczy koleją było napisanie powieści Cichy Zachód  wydanej w 2018 roku. Cichy Zachód to swoisty zapis fascynacji tzw. Ziemiami Odzyskanymi, wsparty przeżyciami autora na tle przed i powojennych fotografii.

O tym wszystkim potoczy się rozmowa Pisarza z Różą Czerniawską-Karcz i sympatykami literatury. Jak zawsze w pałacu, możemy się spodziewać niepowtarzalnego klimatu, tym razem, zapewne w kolorach mgły… bo będą to opowieści niesamowite… nie z tej rzeki… 

ZAPRASZAMY.

Możliwość nabycia książek.

Wstęp wolny 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.