Warsztat technik relaksacyjnych i doświadczenia niecodziennych emocji ILUMINACJA „TU I TERAZ”

KIEDY: 31 stycznia (piątek) 2020 roku

GODZINA: 18:30 – 20:00

GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury (sala tarasowa) al. Wojska Polskiego 90 

Udział w warsztatach jest bezpłatny

 

Warsztat składa się z 10 ćwiczeń, podzielonych na dwa moduły: 

moduł I- Techniki relaksacyjne. 
którego celem jest zaznajomienie uczestników z metodą TRE (stworzoną przez David’a Bercelli’ego). Założeniem tej metody jest całkowita bądź częściowa eliminacja negatywnych skutków stresu bądź traumy w organizmie. Za pomocą metody Becelli’ego postaramy się wprowadzić ciało w stan relaksu, redukując napięcie mięśniowe wyciszając umysł. W trakcie warsztatu do redukcji zgromadzonego napięcia używać będziemy również metody tańca spontanicznego i medytacji. 


moduł II- Doświadczenie niecodziennych emocji- obserwacja i wnioski. 
W warsztat wplotłem kilka oryginalnych, atypowych ćwiczeń terapeutycznych, których celem jest wywołanie w uczestnikach niecodziennych emocji.
Wiąże się to rzecz jasna z wyjściem, w bezpiecznej atmosferze zaufanych osób, z naszej strefy komfortu i pochylenia się nad tymi emocji, refleksja nad nimi.
W życiu codziennym nie doświadczamy tych „metaforycznych” sytuacji, z którymi będziemy mogli skonfrontować się podczas warsztatu, ale nie oznacza to, że podobnych sytuacji nie będziemy nigdy doświadczać. Nie są to proste ćwiczenia, ale wykonując je, dowiadujemy się dużo informacji zarówno o tym jak reagują inni ludzie (jaki jest ich behawior) jak i o nas samych. Zawsze kiedy będziemy odczuwać że emocjonalnie nie podołamy ćwiczeniu , możemy powiedzieć pas i je zakończyć. Efektem rzetelnej pracy uczestników w tym module, będzie głębsze zrozumienie własnej osoby, również lepsze zrozumienie innych ludzi, poprzez nabicie głębszej empatii. Zaufanie do grupy i głębsza integracja z grupą warsztatową.

Dla kogo warsztat: 

Warsztat przeznaczony jest dla każdego chcącego wziąć w nim udział. 

Cel warsztatu: 

zaznajomienie uczestników z metodą TRE, która to metoda jest używana do redukcji stresu i traumy u ludzi.
– stworzenie możliwości do obserwacji swoich reakcji, emocji (całej ekspresji ciała) podczas kilku terapeutycznych ćwiczeń.
– poprzez uczestnictwo w ćwiczeniach wykreowanie wśród uczestników większej empatii w stosunku do osób niepełnosprawnych.
– wydobycie nie codziennych emocji i stworzenie możliwości do podzielnia się odczuciami z innymi (feedback) 

Co zyskasz uczestnicząc w warsztacie ( w dłuższej perspektywie czasu): 

– nastąpi poprawa twoich relacji z innymi ludźmi, 
– otrzymasz narzędzie do pracy nad swoim stresem, 
– dowiesz się dużo nowych informacji o sobie i swoim stylu działania, 
– będziesz osobą bardziej refleksyjną, możliwe że będziesz świadomie zmieniać swoje schematy: poznawcze, działania. 
– nabędziesz umiejętność kontroli swoich reakcji na określoną sytuację. 

 Osoby chętne do udziału w warsztacie proszone są o kontakt z organizatorem pod numerem tel. 506- 592-511 (od pn. do pt po godz.18.00) a w sobotę i niedzielę bez ograniczeń, lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: http://zyciezpasja.eu/index.php/warsztat-technik-relaksacyjnych-tu-i-teraz/

 Prowadzący warsztaty Piotr Kłosiewski- absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Praca Socjalna oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, gdzie kończył Pedagogikę. Od 2014 r związany z życiem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Choruje przewlekle na dystonie (schorzenie neurologiczne) Brał udział między innymi warsztatach prowadzonych przez Toma De Wintera z Holandii – męskim warsztacie poziom 1 i poziom 2.  Zainteresowania: psychologia, pedagogika, rozwój osobisty. Podczas warsztatów z „twardej ścieżki”- chodzenie po ogniu, szałas potu poszukuje duchowej przemiany. Otwarty na życie i innych ludzi. Twórca strony internetowej: www.zyciezpasja.eu na której promuje swoje inicjatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.