Wieczory Filmowe z OFFicyną – Grudzień arcydzieł

W pierwsze trzy środy grudnia 2019 r. zapraszamy  wspólnie ze Stowarzyszeniem OFFicyna na niesamowitą podróż z twórczością Olivera Stone-a, Wima Wendersa i Dennisa Hoppera, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentowane zostaną wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Podczas środowych pokazów przypomnimy sobie trzy świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

Środa 04.12.2019 r. godz. 18:00
Najsłynniejszy film o maklerach i nowojorskiej giełdzie

Najsłynniejszy film o maklerach i nowojorskiej giełdzie. Bud Fox (Charlie Sheen) wkracza w nieznany, brutalny świat finansjery. Bohater chce dojść na sam szczyt, jednak po drodze będzie musiał dokonywać ważkich moralnych wyborów. Świetna nagrodzona Oscarem rola Michaela Douglasa w roli bezwzględnego i zimnego Gordona Gekko.

Środa 11.12.2019 r. godz. 18:00
Przemocy w kinie według Wima Wendersa

Film Wima Wendersa, który stanowi ciekawą, autorską wypowiedź na temat przemocy w kinie. Głównym bohaterem jest Mike Max (Bill Pullman), producent filmowy, który realizuje brutalne, krwawe filmy. Wprawdzie przynoszą mu one spore pieniądze, jednak protagonista nie czuje się szczęśliwy i żyje w ciągłym lęku. Nieustannie boi się o swoje zdrowie i życie.

Środa 18.12.2019 r. godz. 18:00
Hipisi przemierzający Amerykę na motorach

Kultowy film Dennisa Hoppera będący manifestem pokolenia lat 60. To wyśmienite kino drogi opowiadające o dwóch hipisach na motorach, którzy rzucają wyzwanie pruderyjnej Ameryce. Niezapomniane kreacje stworzyli Peter Fonda i młodziutki Jack Nicholson.

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.

Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach projektu „Pracownie Filmowe: Scenariusz na Życie” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ; Gminy Miasto Szczecin.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.