Smaki Śródmieścia – książka kucharska stworzona przez mieszkańców

Krokiet po liftingu, Bułka w międzyczasie czy Zielona zupa szczecińska – to tylko niektóre z przepisów nadesłanych przez mieszkańców, które znalazły się w sąsiedzkiej książce kucharskiej. Autorzy receptur oraz organizatorzy akcji zapraszają na promocję książki poświęconej smakom Szczecina.

Od lipca do października  Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zbierało przepisy na dania i związane z nimi opowieści – wszystko po to, by dowiedzieć się, jak według mieszkańców może smakować Szczecin.  Efektem tego plebiscytu jest sąsiedzka książka kucharska „Smaki Śródmieścia”. Znalazło się w niej 20 przepisów – na słodkie i słone dania – którym towarzyszą piękne ilustracje Zuzy Waligórskiej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zgłoszeń, które do nas dotarły – mówi Paulina Stok-Stocka ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI – Smaki i opowieści szczecinian są oczywiście bardzo różne, tak jak różne są tradycje tych, którzy zamieszkali tutaj po wojnie. Jednak już na etapie tworzenia publikacji mogliśmy dostrzec, że jedzenie rzeczywiście zbliża ludzi, a samo dzielenie się przepisem może integrować  nas, sąsiadów i całą społeczność lokalną – dopowiada Stok-Stocka. 

Okazją do integracji będzie także promocja książki, podczas której autorzy przepisów i organizatorzy akcji spotkają się ze wszystkimi, którzy chcieliby przekonać się, jakimi daniami Szczecin może się poszczycić. Wydarzenie wzbogacą drobne smakołyki wykonane na podstawie nadesłanych przepisów.

Premiera książki odbędzie się 3 grudnia o godz. 18.00 w lokalu przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 w Szczecinie (dawny zakład fryzjerski na rogu ul. bł. Królowej Jadwigi 44b i ul. Boh. Getta Warszawskiego). Podczas spotkania autorowi najciekawszego przepisu zostanie wręczona specjalna nagroda; do zdobycia będą również egzemplarza książki i autografy współautorów. 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Akcja „Smaki Śródmieścia” finansowana jest przy wsparciu ze środków: Społecznik 2019-2021 – Program Marszałkowski.

Organizator : Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne OSWAJANIE SZTUKI 

Partnerzy: ŚRODEK Śródmiejski Punkt Konsultacyjny | Foonka | Restauracja Marshal food | Szczeciński Bazar Smakoszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.