fbpx

Lirycznie i muzycznie zahaczając o piąty wymiar… W PAŁACU literacko

21 listopada 2019 roku, o godzinie 17:30 w Pałacu Młodzieży, w sali multimedialnej, odbędzie się 61. spotkanie z cyklu: W PAŁACU literacko, a podczas wieczoru będzie miała miejsce promocja drugiego tomu poezji ZENONA LACHA-CERASZYŃSKIEGO pt. z piątego wymiaru…,. Jest to też 62. pozycja wydawnicza w VIII już edycji serii:akcent, wydawanej nakładem szczecińskiego oddziału ZLP w ramach tegorocznego projektu: „III Szczecińskie Promocje Literatury 2019”, a dofinansowanego ze środków Miasta Szczecin.

Bohaterem wieczoru będzie Zenon Lach-Ceraszyńskipoeta, animator i działacz kultury. Juror, ale też reżyser konkursów literackich, recytatorskich oraz przeglądów zespołów estradowych.

W rozmowie Poeta zaprosi  publiczność na jedyne w swoim rodzaju misterium słowno-muzyczne (które lubi najbardziej…): w artystyczną przestrzeń i w poetycki czas z piątego wymiaru…  (już drugiego) tomu wierszy (…) Autor piątego koła u słowa… stworzy swoistą i niepowtarzalną przestrzeń rodem z piątego wymiaru właśnie… Na swój i odbiorcy użytek wykreuje nowy świat (czy równoległy?), w którym dotychczasowa, znana nam  rzeczywistość zostaje przefiltrowana przez wyobraźnię artysty i zapisana ponownie jak nowy matematyczny wzór, wysnuty z obserwacji zjawisk, egzystencjalnego doświadczenia, a zamknięty w refleksji zapisanej wersem. 

W stworzeniu owego niepowtarzalnego klimatu pomogą Poecie: Róża Czerniawska-Karcz (moderatorka wieczorów w pałacu); Krystyna Maksymowicz – aktorka Teatru Współczesnego, znawczyni i popularyzatorka pięknego Słowa; Jan Kamiński – laureat wielu konkursów recytatorskich. Dopełnią aurę muzycznie: Michał Dąbrowski – akordeonista (już znakomity, bo laureat międzynarodowych konkursów w 2019 r.), student II roku Akademii Sztuki wydziału muzycznego w Szczecinie oraz Mateusz Prygoń – saksofon, absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, członek Orkiestry Reprezentacyjnej 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Co to będzie za wieczór!

ZAPRASZAMY!

Możliwość nabycia książek.

Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.