Marek Łuczak o Oderburgu w ProMedia

15 listopada 2019 (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na prelekcję dr. Marka Łuczaka o Oderburgu, nieistniejącej letniej rezydencji książąt pomorskich. Partnerem spotkania jest fundacja Ścieżkami Pomorza. Wstęp wolny.

 

W 1360 r. Barnim III sprowadził zakon kartuzów, który gospodarował na nadanych przez księcia ziemiach do reformacji. Po sekularyzacji w 1538 r. klasztor został przejęty przez szczecińskiego księcia, następnie przebudowany na letnią rezydencję Gryfitów. Część wyposażenia kaplicy kartuzów możemy podziwiać w kościele w Sownie.

 

Dr Marek Łuczak jest oficerem policji, prezesem Pomorskiego Towarzystwa Historycznego, autorem kilkudziesięciu książek i artykułów o historii i zabytkach Szczecina oraz Pomorza Zachodniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.