Wieczory Filmowe z OFFicyną Październik grozy

W październikowe środy 2019 r.  wspólnie ze Stowarzyszeniem OFFicyna zapraszamy na podróż dla odważnych z twórczością Stanleya Kubricka, Romana Polańskiego, Williama Friedkina i Richarda Donnera, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentowane zostaną wielokrotnie nagradzane filmy, których bały się, a zarazem pokochały miliony widzów na całym świecie. W październiku organizatorzy skupią się na twórczości kinie grozy, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

 

Środa 02.10.2019  r. godz. 18:00

Mia Farrow i diabelskie dziecko 

Słynny horror sataniczny Romana Polańskiego, znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści Iry Levina. Młode, kochające się małżeństwo wprowadza się do mieszkania w starej kamienicy i oczekuje narodzin pierwszego dziecka. Z czasem kobietę zaczynają prześladować lęki oraz halucynacje. Bohaterka nie wie, że jej mąż zawarł diabelski pakt. W rolach głównych Mia Farrow, John Cassavetes i nagrodzona Oscarem Ruth Gordon. 

 

 

Środa 09.10.2019  r. godz. 18:00

Stanley Kubrick czyta powieść Stephena Kinga

Były nauczyciel i niespełniony pisarz, Jack Torrance, przybywa wraz z rodziną do opuszczonego hotelu Overlook, aby zimą objąć posadę dozorcy. Nie wie, że stary budynek żyje własnym życiem, w którym mroczna przeszłość miesza się z teraźniejszością. Wkrótce mężczyzna zaczyna widzieć duchy, a jeden z nich nakłania go do makabrycznej zbrodni. Brawurowa kreacja Jacka Nicholsona. 

 

 

Środa 16.10.2019  r. godz. 20:00

Historia opętania, która zaszokowała miliony widzów

Arcydzieło horroru w reżyserii Williama Friedkina. Ekranizacja bestsellerowej powieści Williama Petera Blatty’ego. Przerażająca historia demonicznego opętania 12-letniej dziewczynki. Jest to film opowiadający o tym, że zło istnieje realnie i można je pokonać tylko dzięki dobru. Dzieło otrzymało 10 nominacji do Oscarów, co przekuło się w 2 statuetki za „najlepszy scenariusz adaptowany” i „najlepszy dźwięk”. 

 

 

Środa 30.10.2019  r. godz. 18:00

Klasyczny horror Richarda Donnera o przyjściu Antychrysta 

Pierwsza i najlepsza część słynnego cyklu filmów grozy. W rzymskiej klinice 6 czerwca o szóstej rano rodzi się martwe dziecko. Zrozpaczony ojciec, dyplomata Robert Thorn, po cichu przed żoną adoptuje chłopca, który ma zastąpić ich zmarłego syna. Wokół Damiena zaczynają się dziać rzeczy niezrozumiałe i przerażające. Wybitną kreację stworzył Gregory Peck, a autorem nagrodzonej Oscarem muzyki jest mistrz Jerry Goldsmith. 

 

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata  Frymus i Damian Romaniak.

 

Projekcje odbywają się w  środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

 

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Szczeciński Inkubator Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.