Festwial Tkaniny: Warsztat – Witraż z tkaniny

Wernisaż „3 sekundy do Marsa” Magdaleny Soboń uroczyście otworzy czwartą edycję Festiwalu Tkaniny w Szczecinie. Impreza będzie trwała przez blisko miesiąc, a w jej programie poza interesującymi ekspozycjami znalazły się też warsztaty prowadzone przez doświadczonych twórców. Ich uczestnicy będą mogli m.in. wykonać kwiaty z filcowej wełny, uszyć torebkę z ciekawym wzorem patchworkowym lub stworzyć witraż z tkaniny.

Na początku warsztatów prowadząca przybliży technikę jaką jest witraż i opowie jakie ciekawe tego typu dzieła można znaleźć w naszym rejonie. Warsztaty są skierowane do wszystkich  grup wiekowy ze względu na brak niebezpieczeństwa skaleczenia się czy wykorzystania specjalistycznych narzędzi. Uczestnikom wystarczą tylko nożyczki i głowa pełna wyobraźni. Na początku za pomocą szablonu lub według własnego uznania uczestnicy wykonają projekt witrażu z tkaniny a następnie wytną miękkie elementy i umieszczą je w specjalnie przygotowanym „oknie witrażowym”.

Całość zajęć daje bardzo dobre wyniki przy pracy rodzice-dzieci. Rozbudza kreatywność, więż i daje dużo wspólnej radości.

Aldona Kunc

Absolwentka architektury wnętrz Akademii Sztuki w Szczecinie. Animator kultury, działaczka społeczna, wielbicielka zwierząt. Sztuka jest jej pasją. Działa na różnych płaszczyznach artystycznych począwszy od artystycznych fryzur i rękodzieła, przez makrofotografie, kończąc na festiwalach sztuki. Czynnie współpracuje ze szczecińskimi ośrodkami kultury.

CO: Warsztat – Witraż z tkaniny

GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury

KIEDY: 19 października (sobota)

GODZINA: 10:00-13:30

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Aleksandra Gisges-Dalecka, Gmina Miasto Szczecin

PATRONAT MEDIALNY: Radio Szczecin, wSzczecinie.pl, ECHO Szczecina, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Dziennikarzy RP “Pomorze Zachodnie”, Portal Rynek i Sztuka, Portal Kultura i Sztuka, Prestiż, Blog Sztuka w Szczecinie

PARTNERZY: Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, Galeria R+, Książnica Pomorska, ID1 Studio, OBRAZOWNIA Joanna Woźna, Smart Metering, Monitorowanie24

KURATOR FESTIWALU: Aleksandra Gisges-Dalecka

INSTRUKTOR: Aldona Kunc

KOSZT: 35 zł  ( płatne na konto po otrzymaniu faktury)

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 12 osób (wiek bez ograniczeń – dzieci poniżej 6 roku życia pod opieką rodziców)

KONTAKT: Specjalistka ds. animacji i promocji Magda Roman

adres e-mail: mroman@mediadizajn.pl

tel: 91 424 04 64

ZAPISY: Wypełniony formularz należy przesłać na adres: biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl

Zapisy obowiązują do 14 października (poniedziałek) 2019 r.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:

Formularz Zgłoszeniowy

One Comment

  1. Elżbieta Kuczera

    Dzień dobry. Wysyłam zgłoszenie na warsztat tkanin – witraż. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.