Festiwal Tkaniny: Warsztat- Filcowanie wełny na mokro, wykonywanie kwiatów z filcowanej wełny

Festiwal Tkaniny już po raz czwarty w Szczecinie! Od 28 września do 30 października czeka nas prawdziwe święto tkaniny w naszym mieście. W tym roku tematem przewodnim będzie wielowymiarowość. 

Podczas Festiwalu odbędą się wernisaże, multimedialny pokaz mody oraz liczne warsztaty związane z tkaniną, która zdaniem organizatorów jest odrębną, aczkolwiek często zapomnianą dziedziną sztuki. Festiwal ma na celu wywołanie dyskusji nad kondycją i miejscem tkaniny we współczesnej sztuce i designie.  Zapraszamy na pierwszy warsztat w ramach Festiwalu Tkaniny, pt. „Filcowanie wełny na mokro, wykonywanie kwiatów z filcowanej wełny”

Zajęcia ręcznego wytwarzana filcu to twórcza zabawa z naturalnym surowcem. To jedna z metod pracy z wełną i prawdopodobnie najstarsza znana człowiekowi metoda uzyskiwania tkaniny. Uczestnicy skorzystają z dawnej techniki łączenia runa zwierzęcego za pomocą wody, mydła i pracy rąk.

Czesanka wełniana jest plastyczna, delikatna, zachwycająca barwą i łatwa w obróbce. To sprawia, że praca z nią należy do przyjemności, choć zdarza się, że efekt końcowy bywa nieprzewidywalny. „Tę dozę niepewności bardzo lubię w tej technice a także końcowy efekt, który może nas czasem mocno zaskoczyć.”– mówi Anna Domaradzka 

Na zajęciach przedstawione zostaną materiały i różne rodzaje wełny potrzebnej do filcowania. Uczestnicy nauczą się metody układania czesanki i dodatków ozdobnych . Zaznajomią się z procesem spilśniania na mokro i nadawania kształtu naszej pracy. Poznając podstawy tej niezwykłej techniki będziecie mogli samodzielnie wykonać ozdobę – niebanalny, kolorowy „KWIAT, pamiętając jednocześnie, że efekt końcowy nie zawsze jest przewidywalny.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wełną, ale również dla osób które pierwsze próby z filcowaniem mają już za sobą.

Traktujmy to spotkanie jak świetną zabawę i formę spędzenia razem miło czasu, bawiąc się i poznając tajemniczy, zaczarowany „ Świat Wełny”.

CO: Warsztat – Filcowanie wełny na mokro, wykonywanie kwiatów z filcowanej wełny

GDZIE: INKU Szczeciński Inkubator Kultury

KIEDY: 29 września (niedziela)

GODZINA: 11:00-14:00

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Media Dizajn, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Aleksandra Gisges-Dalecka, Gmina Miasto Szczecin

PATRONAT MEDIALNY: Radio Szczecin, wSzczecinie.pl, ECHO Szczecina, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Dziennikarzy RP “Pomorze Zachodnie”, Portal Rynek i Sztuka, Portal Kultura i Sztuka, Prestiż, Blog Sztuka w Szczecinie

PARTNERZY: Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, Galeria R+, Książnica Pomorska, ID1 Studio, OBRAZOWNIA Joanna Woźna, Smart Metering, Monitorowanie24

KURATOR FESTIWALU: Aleksandra Gisges-Dalecka

INSTRUKTOR: Anna Domaradzka

KOSZT: 35 zł ( płatne na konto po otrzymaniu faktury)

UCZESTNICY: 10 osób (wiek powyżej 14 lat)

KONTAKT: Specjalistka ds. animacji i promocji Magda Roman

adres e-mail: mroman@mediadizajn.pl

tel: 91 424 04 64

ZAPISY: Wypełniony formularz należy przesłać na adres: biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl

Zapisy obowiązują do 24 (wtorek) września 2019 r. 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:

Formularz Zgłoszeniowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.