Noise w Teatrze: KOLLAPS

Australijski KOLLAPS zagra jako pierwszy we wrześniowej odsłonie cyklu NOISE W TEATRZE. Zespół istnieje na scenie od 2015 roku, ale już został uznany za czołówkę gatunku nie tylko na rodzimej scenie, ale także na całym świecie.

Kollaps to masywna ściana zorganizowanego hałasu generowana przez trzyosobowy zespół (perkusja, bass i wokal) plus adekwatna doza elektroniki są w stanie wytworzyć katarktyczne jakości. Kollaps nie przyczynia się do upadku, zamiast tego tworzy porywający występ, nie pozostawiający nikogo obojętnym.

Kollaps to trzyczęściowy element tworzący unikalną markę prymitywnego hałasu. Charakterystyczne pierwotne tony zespołu powstają przy użyciu odpowiednich materiałów odpadowych, takich jak złom, surowe tworzywa sztuczne i stalowe płyty w połączeniu z porywającymi instrumentami perkusyjnymi, basami i wokalem. To nie jest pusty gest „industrialny”, dla zespołu ten proces tworzenia ułatwia dosłowne użycie postmodernistycznego społeczeństwa przeciwko sobie.

Ostatnio wydany album zespołu „Mechanical Christ”, drugie wydanie, jest konceptualną kontynuacją swojego poprzednika, „Sibling Lovers”. W tym wydaniu Kollaps kontynuuje badania nad nieodłączną chorobą społeczną naszych czasów, która objawia się poniżeniem moralności jednostki. Tematy wyzysku, zemsty, uzależnienia od narkotyków, paranoi i pracy niewolniczej są częścią dysonansowej, odwróconej gry moralnej. Świadectwem ewoluującej głębokości pojęciowej zespołów są nadrzędne tematy miłości, życia i śmierci, które dają poczucie wspólnego doświadczenia w dyskomforcie powszechnego ludzkiego doświadczenia. Znane z brutalnych i nihilistycznych występów scenicznych, nagranie to z ostrzejszą klarownością trzeźwą konfrontacją, która jest aktem Kollaps na żywo.

„Mechanical Christ” został nagrany i zmiksowany od marca do lipca 2018 r. w The Aviary Studios Mike’a Deslandesa, w reżyserii Jamesa Plotkina, a wyprodukowany przez Damiana Cowarda i Wade’a Blacka. 36-minutowa płyta dostępna jest za pośrednictwem Cold Spring od początku 2019 r. 

→ ≠ KOLLAPS ≠
(post industrial noise – Melbourne, AUSTRALIA)
www.kollaps-noise.bandcamp.com
www.facebook.com/Kollapsmusic
www.instagram.com/kollapsmusic


KONCERT NOISE W TEATRZE: KOLLAPS (Australia)
5 września 2019 (czwartek)
drzwi 19:00 | start 20:00
Teatr Mały, filia Teatru Współczesngo w Szczecinie, Księcia Bogusława X 6 (deptak)

Bilety: 20 PLN (dostępne w dniu koncertu na bramce od godz. 19:00)

Organizatorzy: Fundacja Upside Art, Kolektyw P1, Teatr Współczesny w Szczecinie
Partner: Inku Szczeciński Inkubator Kultury

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

new-element.svg

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności, Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.